Ana sayfa Game Of Thrones Dizi HABER: Game of Thrones Spin- off ‘undan Yeni Detaylar Gelmeye Başladı

HABER: Game of Thrones Spin- off ‘undan Yeni Detaylar Gelmeye Başladı

PAYLAŞ

Her ne kadar şok edici finaliyle çoğu izleyenini hayal kırıklığına uğratsa da, bildiğimiz üzere Game of Thrones’un bundan 300 sene öncesini anlattığı bir spin-of için ilk adımlar atılmaya başlandı.

George Martin’in yazımına devam ettiği kitabı Winds of Winter (Kış Rüzgarları) Game of Thrones’un yeni spin off ‘una ışık tutacak bilgiler verebilir.

George R.R. Martin’in Ateş ve Kan adlı Targaryen Hanesinin geçmişini anlattığı kitaptan uyarlanan alan yan dizi Targaryen ailesini ve Valyria krallıklarını ele alacak. Dedikodulara göre yayımlanmış son kitap olan Ejderhaların Dansı’ndan da bazı kısımlar diziye uyarlanabilir.

Yeni çıkacak kitap olan Kış Rüzgarlarını ve Ejderhaların Dansını baz alacak olursak kitap serisinde Martell hanedanı evren için oldukça önem arz ediyordu. Gerek Targaryen Hanedanıyla olan yakın ilişkileri gerek ise tahtın diğer varisi Aegon’u desteklemeleri Dorne tarafının önemini bize gösteriyor. Çekilecek olan yeni dizi için de yan hikayeler olarak Martell Hanesi büyük yer tutacak gibi gözüküyor. Çünkü, Ana diziye nazaran yan dizi tamamen kitaptan esinlenecek.

Inverse adlı magazin sitesinin haberine göre, Yeni çıkacak spin-off ‘un Dördüncü Dorne Savaşı’nda Prens Morion Martell ile savaşan I. Jaehaerys döneminde geçmesi olası gözüküyor. Burdan da anlaşılcağı üzere Ana dizide oldukça silik bir yer tutan Dorne ve Martell hanedını, yeni spin-off’da fazlasıyla göreceğiz.

Yorumlar