Ana sayfa Dizi / Film Haftalık Sahur Vakti Film Önerisi #1

Haftalık Sahur Vakti Film Önerisi #1

PAYLAŞ

Sayın fantazya okurları ramazan ayına özel yeni bir etkinlik ile karşınızdayız. Bazılarımız sahura kadar yatmayıp film izleyerek, oyun oynayarak vs. aktiviteler ile zamanlarını geçiriyorlar. Burada yazıyı film izleyenlere hitaben olup her hafta 5+1 film önerisinde bulunacağız, tabi sizde isterseniz. Aksiyon, Korku, Animasyon, Savaş, Bilim-Kurgu gibi beş film kategorisinde önerimiz olacak ve naçizane yazarınız yani ben deniz bonus film olarak benim tavsiye film önerim olacak. Artık sırasıyla önerilerimize başlayalım o zaman.

hepsi

-Point Break(Aksiyon)

Bahsetmiş olduğumuz film 1991 yapımı olan Point Break değildir. Bu film remake olanıdır.

Johnny Utah genç bir FBI ajanıdır. Gizli bir görevle elit sporculardan oluşturulmuş ve başında Bodhi adındaki bir adamın yer aldığı bir hırsızlık çetesine sızar. Pek çok yeteneğe sahip olan bu sporcular polis güçlerinin dikkatini çekmektedir; zira sıra dışı yöntemlerle birçok suç işlemektedirler; şüpheler üzerlerindedir. Utah kimliğini gizleyerek bu ekip ile suç odaklarının bağını ispatlamaya çalışır. İnandıkları ise doğadan aldıklarımızı(insanoğlu) fazlasıyla geri verme zamanı gelmiştir. Bodhi insanlar hem ders vererek hem de yapılması zor olan görevler vardır. Bunları yaparken bahsetmiş olduğumuz gibi eski çoklu ekstreme sporcusu olan Johnny Utah’ın dikkatini çeker ve kendini kanıtlamaya çalışan Utah onu yakalama sürecinde bir çok şeyi feda eder.   point-break-poster

-Dark Water(Korku/Psikoloji)

Bekar anne Dahlia Williams’ın hayata yepyeni bir başlangıç yapmak için kızıyla birlikte New York’un kenar semtlerinden birinde bakımsız bir apartmanın dokuzuncu katına yerleşir. Evin çeşitli yerlerindeki koyu renk su lekeleri eklenince Dahlia’nın tedirginliği artar. Dahlia bunun üzerine binada gelen bu suyu araştırmaya başlar fakat bu araştırması hiç iyide devam etmez doğa üstü olayların olduğuna fark eder ve birisinden yardım almaya gider. Tavsiyeler üzerine izlediği yol hiç de iyi gitmiyordur.

dark-water-the-mystery-surrounding-elisa-lam-s-horrific-hotel-death-557800

-Justice League: Teen Titans(Animasyon)

Önermiş olduğumuz film küçük yaşlı kardeşlerimiz için olduğu kadar yetişkin insanlarında izleyebileceği iyi hikayesi olan ve animasyon konusunda da başarılı olan bir animasyon filmdir.

Justice League artık özel yetenekleri olan gençleri eğitmeye başlamıştır. Aralarında Bruce Wayne oğlu Ra’s Al Ghul’un torunu olan Damian Wayne yetenekleri üst düzeyde olmasına rağmen insan ilişkileri konusunda tabiri caiz ise beceriksizdir yada içe kapanıktır da diyebiliriz. Genç yeteneklerin eğitildiği yere gönderilir hem onların eğitiminde bir etki olması hemde kendi insan ilişkilerinin düzelmesi amacıyla gider. Orada Raven ile tanışır Raven’ın hikayesini çoğu yetenekli arkadaşları  bilmez. Buna karşın Damien ile sıcak bir arkadaşlık bağı kurması onun hikayesini anlatmasına yardımcı olur. Geçmişi onu kovalamaya başlamıştır. Teen Titans’ın nasıl savaştığını göstermektedir.

justice_league_vs_teen_titans_keyart

-Fury(Savaş)

1945 yılında İkinci Dünya Savaşı’nın son anlarını anlatıyor. Komutan Wardaddy, topçu Boyd Swan, yükleyici Grady Travis, şoför Trini Garcia ve yardımcı şoför Norman’dan oluşan birlik, 300 düşman askeriyle karşı karşıya geldiği anı ve tüm olumsuzluklara rağmen savaşmak zorunda kaldığı 1 günü işlemektedir. Beş askerden oluşan küçük ekip, zırhlı tanklarıyla, Almanya’da savaşın tam içine düşer ve bu ekip olay yerinde kalan son Amerikan ordusu askerleridir. Grup için her şey ters gitmektedir çok az sayıda olmalarının yanında cephaneleri de çok az kalmıştır. Grubu yönlendiren Çavuş Wardaddy’nin Avrupa’nın tamamını bozguna uğratan bu savaştaki son görevi, askerlerini Nazi birliklerinin denetimi altında olan bu alandan canlı bir şekilde kurtarabilmektir.

WnXxDKO

-Teenage Mutant Ninja Turtles(Bilim-Kurgu)

İkinci filmin çıkmasına bu kadar az zaman kalmış iken hem izlemeyenler izlemeli hemde izleyenlerin film hakkında paslanmış anılarının temizlenmesi amacıyla iyi bir zaman.

New York şehrinin eski parlak günleri geride kalmıştır. Zira Shredder ve başında olduğu Foot Clan örgütü, emniyetten siyasete kadar her türlü resmi birimi ele geçirip, şehri istedikleri gibi yönetmeye kararlıdır. usta Splinter’ın uzun yıllardır yeryüzüne hiç çıkartmadığı dört ninja kaplumbağa Leonarda, Raphael, Michelangelo ve Donatello artık Shredder ile savaşmak için sabırsızlanmaktadırlar. Şiddetlenen suç olaylarına ve dahası masum insanların öldürülmesine göz yumamayan dört genç savaşçı, kimliklerini açık etmek pahasına yer yüzüne çıkarlar.
Kanal 6’nın haber peşindeki gözü pek muhabiri April O’Neil ise hayatının fırsatını yakaladığına inanırken, aslında geçmişine dair gerçeklerle yüzleşecektir…

a1pug0eex4l-_sl1500_

-Mr. NoBody(Yazarın Tavsiyesi)

Jaco van Dormael’in üçüncü uzun metrajlı filmi, kendi sözleriyle ‘herkesin karşılaşabileceği sonsuz olasılıklar hakkında gerçekten de yüksek bütçeli deneysel bir film’. Indiewire, Belçikalı yönetmenin bugüne kadarki en yüksek maliyetli bu filmini ‘hem bilimkurgu, hem romans hem de Lynchvari bir zihin oyunu’ diye nitelendiriyor. Başlıkta bahsi geçen Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır… Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar…

cf0f6b54d3a8da028123339d89b2c364

Umarım film tavsiyelerini beğenmişsinizdir. Ramazan boyunca her hafta sizinle olacaktır, tabi siz de istiyorsanız.

 

Yorumlar