Ana sayfa Animeler Haikyuu To The Top 2. Sezon İncelemesi!

Haikyuu To The Top 2. Sezon İncelemesi!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz cumartesi Haikyuu, dördüncü sezonunun ikinci yarısı olan To The Top 2. Sezon’un final bölümünü paylaşarak ekranlara kısa süreliğine veda etti. Bittiği gibi kendisini özleten bu güzel spor animesini, gelin hep beraber inceleyim.

Son sezonun ikinci bölümünden bahsetmeden önce ise daha Haikyuu izlemediyseniz, konusuna şöyle bir bakalım: Hinata Shoyo isimli bir öğrenci, bir gün televizyonda gördüğü Küçük Dev takma ismine sahip, Karasuno Lisesi’nin yıldız oyuncusuna hayran olur. Bu hayranlık üzerine ortaokulda erkek voleybol kulübüne girer ama tek katılımcı kendisi olduğu için, hiçbir gelişme gösteremeden ortaokulu bitirir. Boyu kısa olduğu için sadece hızına ve yüksek zıplayışına güvenen Hinata Shoyo’nun voleybol macerası, idolü ile aynı liseye gidince başlayacaktır.

Son sezonun ilk bölümünde, Japonya Gençlik Eğitim kampına katılan Kageyama Tobio ve Shiratorizawa’nın eğitim programına katılan Tsukishima Kei’yi kıskanması üzerine, davet edilmediği halde Shiratorizawa’ya giden Hinata’nın orada kendini geliştirmesine tanık olmuştuk. Tabii bir yandan Kageyama’nın kamp dönemini de izlemiş, Ulusallar’da göreceğimiz bazı karakterleri orada görme fırsatı yakalamıştık. Eğitimler bitip okula döndüklerinde, bu eğitimlerin olumlu yönünden çok olumsuz yönünü görmüş, ardından da ulusallardaki ilk maçlarını izlemiştik.

İkinci bölümde ise eğitimlerin olumlu tarafını görme fırsatı yakalamış olduk. En büyük gelişimi gösterenin, Hinata Shoyo olduğunu da söylemek gerek tabii.

Bu olumlu tarafı görmemizi sağlayan, Inarizaki Lisesi ile olan kıyasıya maçları olmuştu. Birinci bölümden tanıdığımız Miya Atsumu’nun takımı olan Inarizaki, Karasuno için oldukça zorlayıcı bir takım oldu bu bölümde. Mangayı daha önce okumadıysanız, oldukça heyecan verici bölümler sizi bekliyor.

İkinci bölümde, görmeyi özlediğimiz, belki de uzunca bir süre göremeyeceğimizi düşündüğümüz yüzleri tekrar görme şansımız oldu. Onlar heyecanla Karasuno’nun maçını izlerken, biz de aynı heyecanla onlara eşlik ettik.

Birinci bölümde Fukurodani’nin oyununa şahit olmuşken, ikinci bölümde ise Nekoma’nın, Saruwaka ile olan mücadelesini izledik. Bu maçın da en az Karasuno ve Inarizaki arasında geçen maç kadar heyecan verici olduğunu söylemek gerek.

Yeni sezonun ise önümüzdeki yıl, yaz aylarına doğru çıkacağı düşünülüyor. Umarım Haikyuu’nun beşinci sezonunda da burada buluşabiliriz, esenlikle kalın!

Diğer yazılarımızı okumak için: https://fantazya.org/category/animeler/

Bize katılın! https://www.facebook.com/groups/anime.fantazya/

Yorumlar