Ana sayfa yedekler Halka Hayranlarına Müjde! Samara Halkalar İle Dönüyor!

Halka Hayranlarına Müjde! Samara Halkalar İle Dönüyor!

PAYLAŞ

Uzun bir aradan sonra, “yok ya devam etmez bu seri” lafını çoktan kullanmış olduğumuz seri, yeni filmi Halkalar ile dönüyor. 

the-new-rings-film-will-be-a-prequel-to-the-ring

Box Office’in yayınladığı bilgilere göre, sadece 2. filmi ile 407.000 doların üstünde hasılat yapmış seri,  başrollerinde bu sefer İngiliz oyuncu Alex Roe, Johnny Galecki, Aimee Teegarden ve Laura Wiggins’i barındırıyor. Evet evet, 2 film boyunca görmeye gayette alıştığımız Naomi Watts’a bu filmde rastlamayacağız. Tabii bir yerde de yenilik iyidir diye düşünüyorum.

Paramount Pictures‘ın 13 Kasım 2015 tarihinde piyasaya sürmeyi planlandığı Halkalar filmi, 28 Kasım 2016 itibari ile sinemalardaki yerini alacak. Şirkete 1 yıllık aksamanın sebebi sorulduğunda ise, planladıkları zamanlarda çıkacak Holywood  filmlerinin, zamanın ertelenmesine sebep olduğu cevabını elde ediyoruz. Bu 1 yıllık ertelenme süresinde yönetmen koltuğunda, değişmeyen, daha çok Before the Fall filmi ile akıllarda kalmış F. Javier Gutiérrez’i görmek mümkünken, aynı şeyi işin senarist kısmı için söylemek pek de mümkün değil. Ertelenmeden önce, Transformers gibi ünlü ve büyük bir seride senaristlik yapmış Ehren Kruger, ekibe senarist olarak dahil iken, 1 yıllık ertelenme süresi içerisinde bu yeri Akiva Goldsman’a bırakmış durumda. Aynı zamanda senaristler ile beraber değişen bir senaryo da gözlere çarpıyor. Kadroya daha önce dahil edilmiş olan Kruger’ın eserinde bahsedilen konu; bir devam filmi değil de Samara’nın nasıl bu hale geldiğini, neler yaşadığını ve onun hayatını anlatan bir filmdi. Fakat Goldsman’ın yazdığı senaryo bir devam filmi ve konusundan da şu şekilde bahsedilmiş. 

Bir lise öğrencisi Julia sevgilisi ile beraber yaşıyor. Son zamanlarda da biraz araları bozulan çiftin bağları, Julia’nın sevgilisine bir arkadaşı tarafından izletilen kaydın ve hemen video bitiminde gelen telefonun ardından güçlenmeye başlıyor. Bilirsiniz ya, kaseti izlersin, biter bitmez telefon çalar ve bir kız “7 gün” diyerek telefonu kapatır. Laneti araştırmaya başlayan çift, her geçen gün birbirlerine daha da yaklaşarak, lanetten kurtulmaya çalışırlar. Evet bazılarınız belki de bir Kruger senaryosu izlemek isteyebilirsiniz, fakat Goldsman’ı tercih eden şirkete güvenerek güzel bir film beklediğimi söyleyebilirim. Fakat senaryonun kökünden değiştirildiğini de sanmıyorum. Goldsman’ın sadece Samara’nın hayatını tüm filme yaymayıp, çiftin Samara’yı araştırdığı zamanlar bize göstermiş olabileceği ihtimali var. Ki ben de büyük ölçüde böyle düşünüyor ve umuyorum.

Üstelik filmin ulusrarası fragmanı da yayımlandı ve biz de bu fragmanı size sunmak isteriz:

Yorumlar
PAYLAŞ
Önceki makaleStairway To Heaven Ve Yüzüklerin Efendisi
Sonraki makaleFringe Tanıtım
Korku-gerilim, aksiyon, fantastik, bilim-kurgu filmlerini izlemeyi, kitaplarını okumayı seven, Star Wars, Karayip Korsanları ve Yüzüklerin Efendisi hayranı, yabancı dizileri takip eden, aksiyon, rpg oyunlarına ilgisi olan, Kratos aşığı, yeni yeni editörlük işine atılmış bir Ñoldo.