Ana sayfa Harry Potter Yepyeni Bir Harry Potter Belgeseli Geliyor!

Yepyeni Bir Harry Potter Belgeseli Geliyor!

PAYLAŞ
rowling

Harry Potter, 20 yıldır aramızda efsanevi bir yere sahip olan büyülü bie seri. Bizlere Büyücü Dünyası’nın fantastik kapısını aralayan bu büyülü seri şimdi de BBC’de yayınlanacak bir belgeselle karşımızda!

 “Harry Potter: Sihrin Bir Tarihi” (Harry Potter: A History of Magic) ismiyle karşımıza çıkacak olan belgesel İngiltere Kütüphanesi’ndeki yeni kitaplar, el yazmaları ve sihirli eşyaların tanıtılmasını merkez alacak. Her ne kadar Harry Potter belgeseli diye heyecanlansak da belgesel direkt olarak bir Potter belgeseli olmaktan ziyade bizler için Rowling’in hikayesinin rehberliğinde gerçek bir Sihir Tarihi dersi olma niteliği taşıyor.

  • Bizler için Harry Potter’dan ismini bildiğimiz derslerin (Karanlık Sanatlara Karşı Savunma, Kehanet, İksir vs) konularının da ayrıntılarına da girilecek. Ve ilk defa sihir, inanç ve bilimin arasındaki beklenmedik ilişkiyi öğreneceğiz.

  • Bunların yanı sıra sergi, J.K Rowling ve Harry Potter çizimleri yapan Jim Kay’in kişisel arşivlerinden alınan hiç yayınlanmamış çizimleri de içerecek.
  • Harry Potter: Sihrin Bir Tarihi BBC Two kanalında yayınlanacak. Ve belgesel J.K Rowling‘in sergiye bağışladığı kişisel eşyalar hakkında konuştuğu bir röportajı da içerisinde barındıracak.

Belgesel için BBC tarafından henüz bir çıkış tarihi verilmedi ancak hayranlar büyüyle bunun yolunu bulmaya çalışıyor. Rowling Basilisklerden, süpürgelere; çağdaş ilaçların öncülüğünü yapan büyücülerden, gökyüzünün ilk defa haritalarını çıkartan antik gök bilimcilerine kadar Hogwarts’ın Dünyasının köklerinin anlatıldığı bu yeni yolculuğa hepimizi davet ediyor.

Bonus:

Belgesellerin yanı sıra yeni kitaplar da çıkacak! 

  • Harry Potter: Sihrin Bir Tarihi (Harry Potter: A History of Magic),
  • Serginin Kitabı ve Harry Potter (The Book of the Exhibition and Harry Potter) 
  • Sihrin Tarihine Bir Yolculuk (A Journey Through a History of Magic)
Yorumlar