Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Harry Potter Dünyasını Minecraft'a Taşıyan Yeni Bir Mod Geliyor!

Harry Potter Dünyasını Minecraft'a Taşıyan Yeni Bir Mod Geliyor!

PAYLAŞ

Çok yakında Minecraft’ta inşa edilmiş ücretsiz bir Harry Potter modu yayınlanacak. Modu geliştiren Floo Network modlarını bir fragmanla tanıttı.

Floo Network

Floo Network olarak bilinen bir grup Minecraft modelleyicisi temelde Harry Potter evreninin tamamını yeniden yarattı ve sonuçlar oldukça büyülü. Keşfedilecek çok sayıda yer, yapbozlar ve gerçekleştirilecek görevlerle dolu olan oyuncular, Hogwarts, Diagon Alley ve çok daha fazlası gibi en tanınmış Harry Potter yerlerini ziyaret edebilecekler.

Bu Minecraft modunda oyuncular araştırma yapabilmenin yanı sıra, düşmanlarla savaşabilecek, Diagon Yolu’nda ticaret yapabilecek, eşya üretimi için eşya toplayabilecek ve Londra’nın bazı bölümlerini de keşfedebilecekler.

Oyuna Dair

Oyuncular Quidditch Sahasını ziyaret edebilecek ve arkadaşlarıyla bir ya da iki oyun oynayabilecekler. Ayrıca, Minecraft Harry Potter modundaki birçok yer, Hogwarts’taki büyülü merdivenler gibi etkileşimli olacak. Oyuncuların gizemini çözmek için asalarını bir hedefe ateş etmek veya nesneleri hareket ettirmek için bir büyü yapmak zorunda kalacakları birkaç bulmaca odası da olacak.

Yaklaşık dört yıl önce, grup çok daha az etkileşimli ve geniş olan benzer bir mod yayınladı ve birkaç yıl önce projeyi yeni hırslarla yeniden başlatmaya karar verdi. Wednesday Frog kullanıcı adıyla geçen bir proje lideri IGN’ye, “Bu proje üzerinde yaklaşık iki yıldır çalışıyoruz ve yol boyunca giderek daha iddialı bir hale geldi. Eski haritayı projenin bir parçası olarak sayarsanız, yedi yıla daha yakın.” cümlelerini kurdu.

Wednesday Frog ilhamlarının Harry Potter ve Minecraft’a olan sevgilerinden çekildiğini ve hatta dijital dünyalarını olabildiğince doğru hale getirmek için çekim yerlerinden bazılarını ziyaret ettiklerini söyledi. , Wednesday Frog “Hogwarts’ın kendisi çok karmaşıktı.” dedi.

Minecraft Harry Potter modunun videosu

Yorumlar