Ana sayfa Harry Potter Harry Potter: Güçlü Değil, Şanslı!

Harry Potter: Güçlü Değil, Şanslı!

PAYLAŞ

“Harry Potter;  sağ kalan çocuk.”

En ünlü adıyla bile şansını 100 kilometre öteden hissettiğimiz ana karakterimizin maalesef ana karakter olmasından gelen rahatsız edici bir şansı var.

Hayır! Yaşadığı kötü olayları göstererek şanssız diyemeyiz efendim! Çünkü yaşadığı her kötü olayda aslında muhteşem bir şans ile paçayı kurtarma gösterisi var.  Gelin bu “Aniden Ortaya Çıkanlar” serisini birlikte inceleyelim;

Aniden Ortaya Çıkan Süper Kahramanlar!

Başını Dumbledore’nin çektiği bu süper kahraman topluluğu seride her zaman Harry Potter’in paçasını kurtarmış, onun için kendilerini feda etmiştir. Bazen insan düşünmeden edemiyor bu karakterlerin tek amacı Harry Potter’i kurtarmak mı?

adsiz

Harry Potter Karanlık Orman’da Voldemort ile karşılaştı. Ne yapacak?  AH! AT ADAMLAR!

hp5-03045

Treni ruh emiciler basıyor. Tebrikler Harry! Neyse ki hiçbir yerde boş koltuk olmadığı için doğru kişinin yanına oturmuşsun!

NOT: Çikolata kurtarma servisine dahil değildir ama o da bizden.

cikolata

Harry Potter Quidditch maçı sırasında ruh emicilere tosluyor. AH! Maçların sıkı takipçisi olmayan Dumbledore neyse ki orada bulunuyor ve günü kurtarıyor!

quidditchpitch_pm_b2c10m2_quidditchpitchharrypotterbeingchasedbybludger_moment

Okulun müdiresi yapmak isteyeceği bütün işkenceleri yaptı, vaftiz baban öldürüldü, kehanet kırıldı. Beklenilen adam ortada yok. Voldemort tam seni kıstırdı ki… işte orada! DUMBLEDORE!

dumbledore_vs-_voldemort

Bunlar birkaç minik örnek. O kadar çok ki bu örnekler eğer hepsini sıralasaydık büyük ihtimal Fantazya’nın en uzun yazısı olurdu!

Aniden Ortaya Çıkan Fantastik Canavarlar!

Süper kahramanlarımızın yanından ayırmadıkları sağ kollarıdır bu fantastik canavarlar. Onlar yoksa bunlar iş görmeye başlar. Sahiplerini de aratmazlar!

Testral de nedir? Hiç duymamıştım! Ama gözden kaçırmayın sene sonunda vaftiz babamızı kurtarmaya giderken lazım olacak.

testralssliten

Ne? Efsanevi bir Basilisk tarafından ısırıldın ve ölmek üzere misin? Saçmala dostum sen ana karaktersin ve ne tesadüf ki benim göz yaşlarım her türlü yarayı iyileştirebiliyor!

fawkes_wb_f2_fawkesmeetingharrypotter_still_100615_land

“Vur hançeri kalbime kanasın. Fazla derine inme orada sen varsın!”

tumblr_m7sabwakby1rzrjwko1_500

Aniden Ortaya Çıkan Sihirli Eşyalar!

Bunların ne olduğu hiç belli olmaz. Her yerden çıkabilir. Kimi şapkadan çıkar kimini gizlemene bile gerek yoktur!

Birinci maddenin baş kahramanı sana şapka yolladı Harry! Bu şapkadan tavşan değil kılıç çıkartabilirsin! Ne şanslısın ki bu kılıcı yalnızca Gryffindor’lu olanlar kullanabiliyor!

sword

Ne demek Hogsmeade’ye gidemiyorum? Saçmala al şu haritayı!

harry_potter_and_the_prisoner_of_azkaban_0757

Ne demek vaftiz baban ölüyor? Neyse ki arkadaşın çok akıllı bir kız olduğu için aynı anda iki derste bulunmasına izin veriyorlar. Bu yüzden bir zaman döndürücüsü var. Hadi bakalım gidip kurtaralım!

500-320

Aniden Ortaya Çıkan Sihirsel Terimler!

En çok da bu şaşırtır bizi seride. Hiç ummadık anlarda yine şanslı şeyler olur ve bunların bir adları vardır. Çünkü bunlar büyüyle ilgili önemli terimlerdir aslında!

Voldemort seni kıstırdı mı? Bir dakika Priori Incantatem diye bir şey yapalım da herkes asandan fırlayıp seni tekrar kurtarsın.

priori_incantatem_pottermore

Yorumlar