Ana sayfa Game Of Thrones Dizi HBO İLK 3 BÖLÜMÜN İSMİNİ VE KISA SENARYOSUNU YAYINLADI!

HBO İLK 3 BÖLÜMÜN İSMİNİ VE KISA SENARYOSUNU YAYINLADI!

PAYLAŞ

Hepimizin heyecanla beklediği an geldi çattı! HBO nihayet bize bu sezon ilk birkaç bölüm hakkında bilgi verdi. Uyaralım! Makalemizde 7. sezona dair birçok spoiler bulunmakta, bu yüzden okumadan önce iki kez düşünün. İşte sabırla beklediğimiz Game of Thrones’un 7. sezonunun ilk 3 bölümünün ismi ve ayrıntıları;

 

SPOILER

 

Sezon 7, Bölüm 1 – Dragonstone (16 Temmuz)

 

  • Jon, Kuzey’in savunmasını organize eder.
  • Cersei, her ihtimali dener.
  • Daenerys, evine gelir

 

”Jon Kuzey’in savunmasını organize eder”

Çok yüksek ihtimalle akgezenlere karşı olan savunmadan bahsediliyor. Kuzey saldırı için hazır duruma getirilecek gibi duruyor.

 

”Cersei her ihtimali dener…”

Buradan tam olarak nasıl bir senaryo çıkaracağımı bilmiyorum, bu yüzden sadece tahminlerimi yazacağım. Bence buradaki her ihtimal ittifak arayışıyla ilgili çünkü bildiğimiz gibi ortada Martell, Targaryen, Tyrell gibi büyük bir ittifak var ve Cersei yalnız başına karşı koyamayacağını bilecek kadar zeki.

 

”Daenerys eve geliyor”

Artık fragmanlardan da anladığımız gibi Dany, atalarının Westeros’taki ilk evi Dragonstone’a ayak basıyor.

Sezon 7, Bölüm 2 – Stormborn (23 Temmuz)

 

  • Daenerys, beklenmedik bir ziyaretçi alır.
  • Jon, isyan ile karşı karşıya kalır.
  • Tyrion, Westeros’un fethini planlar.

 

”Daenerys, beklenmedik bir ziyaretçi alır.”

Fragmandan ve birçok spoilerdan bildiğimiz gibi Jon Snow, Dragonstone’a bir yolculuk gerçekleştiriyordu. Bu yüzden bu beklenmedik ziyaretçi Jon Snow olabilir fakat aynı bölümde Jon Snow’un bir isyan ile karşı karşıya kalacağı da geçiyor, yani dizinin meşhur ışınlanmalarından birisi gerçekleşmez ise bu sürpriz ziyaretçi Jon Snow olamayabilir. Peki ”Jon değilse kim?” sorusuna gelirsek, bence en yakın 2. ihtimal Melisandre çünkü fragmanda onu da Dragonstone’da görmüştük.

”Jon, isyan ile karşı karşıya kalır.”

Bildiğimiz gibi Jon Snow 6. sezonun son bölümünde Vadi, Kuzey ve yabanıllar tarafından Kuzeyin Kralı ilan edilmişti. Peki kim niye isyan çıkardı? Bence bu isyan yabanıllar ve kuzeyliler arasındaki gerilimden dolayı çıkacak, Jon’un kuzey kralı ilan edildiği sahnede de aralarında ufak bir tartışma geçmişti zaten yabanıllar ile kuzeylilerin.

”Tyrion, Westeros’un fethini planlar.”

Buradan çıkarılacak pek bir şey yok, Tyrion Westeros’u iyi bilen, zeki birisi. Westeros’un fethini Dany adına planlayacak tek kişi.

Sezon 7, Bölüm 3 – The Queen’s Justice (30 Temmuz)

 

  • Daenerys, mahkeme kurar.
  • Cersei, bir hediye ile döner.
  • Jaime, hatalarından ders çıkarır.

 

”Daenerys, mahkeme kurar.”

Burada sorulacak tek soru: ”Dany mahkemeyi kim için kuruyor?”

Bence bu bağlamda yalnızca 2 ihtimal var. İlk ihtimal Melisandre olabilir. Tyrion Melisandre’yi tanıyor ve neler yaptığından haberdar. Kralına ihanet etti, büyü ile kral öldürdü vs. vs. Dany de adalet için 2. bölümde karşılaşabilme ihtimali olan sürpriz ziyaretçisini yargılayacak gibi gözüküyor.

İkinci ihtimal ise bence Theon. Spoilerlardan bildiğimiz gibi Euron Martell ve Greyjoy donanmalarını yakıp yıkıyordu, hatta tüm önemli kişileri esir almıştı ama bu esirlerin içinde Theon yoktu. Theon yine bizi şaşırtmayıp savaştan kaçmış olabilir, Dany de bu ihanetini cezalandırmak için mahkeme kuracak olabilir.

”Cersei, bir hediyeyle döner.”

Bence buradaki hediye aşikar. Tahminlerime göre Cersei ilk bölümde ittifak arayacak, ittifak olabileceği tek kişi Euron ve Euron da denizde Martell ve Greyjoylar’a karşı büyük bir zafer kazandı. Cersei’nin hediyesi Euron Greyjoy ve savaş esirleri ile King’s Landing’e dönmesi olabilir.

”Jaime, hatalarından ders çıkarır.”

Tahminlerime Cersei, yanında Euron Greyjoy ile geri dönecek. Bazı sızdırılan spoilera göre de Cersei, Euron ile evlenecek.

 

Jaime, Cersei’nin Euron ile evlendiğini görünce, Cersei’nin sadece gücü önemsediğini ve artık aralarındaki aşkın bir hiç olduğunu fark edebilir. Bu yüzden Cersei’ye aşık olmakla büyük bir hata ettiğini anlayıp bu hatalarından ders çıkarır. Bakalım nasıl dersler çıkaracak?

Bölümler ve senaryoya dair ayrıntılar HBO tarafından yayınlanmış olsa da benim düşüncelerimin yalnızca tahminlerden ibaret olduğunu tekrar söylemek isterim, bakalım yeni sezonda neler olacak.

Yorumlar