Ana sayfa Diğer Fantazya DC Comics HBO’dan Watchmen Dizisi

HBO’dan Watchmen Dizisi

PAYLAŞ

  Lost dizisi, Prometheus, World War Z, Star Trek ve The Leftovers’ın yapımcısı Damon Lindelof’tan yeni dizi.
  Çizgi roman dizilerinin popülerliği bir hayli fazla Netflix-Marvel, Dc-Fx derken aldı başını yürüdü anlaşılan o ki HBO’da bu olaya el atmak istiyor. HBO’nun geçtiğimiz yıllarda Zack Synder’la birlikte Watchman’i ekrana getirme denemeleri başarısız olsa da yılmamış, vazgeçmemiş. Kafasına koymuş bir kere Watchmen’i, Zack yoksa Damon var demiş. Söylentilere göre HBO çoktan dizinin çekimlerine bile başlamış. Damon Lindelof’un son dizisi olan The Leftovers’un 4. sezonu çıkıp çıkmayacağı tartışmaları sürerken Damon’dan ve HBO’dan böyle bir atak beklenmiyordu. HBO Netflix’e rakip olacabilecek mi? Çizgi roman sektörüne girişi Watchmen’le son bulacak mı yoksa devamı gelecek mi? Aklımda deli sorular var.

Damon Lindelof’un Comic Book Resources’la yaptığı bir röportajda çocukluk yıllarında bolca çizgi roman okuduğunu ve hayal gücünü çizgi romanlara borçlu olduğunu belirtmişti. Ayrıca Zack Synder’ın yapmış olduğu Watchman hakkında da ‘’ Gerçeğe bu kadar uygun yapılabilirdi ‘’ demişti.

  Akıllardaki tek soru ise dizinin konusunun ne olacağı. Filminde Zack Synder çizgi romana bağlı kalıp çizgi roman konusunu işlemişti. Damon’ın ne yapacağı hakkında henüz hiç bir haber yok. Fakat eğer çizgi romana sadık kalacaksa hali hazırda film varken ne gerek var diye sormadan edemiyoruz.
 
Watchman Nedir?

Watchman Alan Moore tarafından yazılan grafik romandır (çizgi romandan farkı roman kısmının daha ağır basmasıdır). Ayrıca Alan Moore daha önceden V for Vendetta, From Hell, Batman Killing Joke gibi bir çok tanındık, bilindik projelerinde yazarıdır.

Yorumlar