Ana sayfa Dizi / Film Helix Tanıtım

Helix Tanıtım

PAYLAŞ

Helix (2014)

Tür: Gerilim, Bilim Kurgu İMDb: 6,9 Benim puanım: 7
2 Sezon, 25 Bölüm

Kuzey kutbunda Arctic Biyosistem isimli bir şirkete ait 106 bilim insanının çalıştığı büyük bir araştırma merkezinde bulaşıcı bir virüs 3 kişiye bulaşır. Bu 3 kişiden biride Peter Farragut’dur, Kardeşi Alan farragut Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezin’de (CDC) çalışmaktadır. Peter özellikle kardeşinin gelmesini ister böylece Alan kendi ekibi ile kuzey kutbuna gider.
helix_a

Kısa sürede bunun normal bir virüs olmadığı anlaşılır ve hastalığı araştırmaya devam ederken virüs daha da yayılmaktadır. Zamanla virüsün büyük bir planın parçası olduğu anlaşılır ve araştırma merkezi yönetimi onlardan bir şeyler saklamaktadır. Bir süre sonra olay tüm Dünya’yı kurtarmaya konusu haline gelir. İşler kutuplarda yaşayan insanların ve şirketin yollayacağı insanların burnunu sokmasıyla iyice ilginçleşir.Oldukça güzel bir şekilde sezonu kapatmayı başaran Helix diğer sezonunda da bizi şaşırtacak gibi gözüküyor.

Makyaj ve Atmosfer:
Öncelikle dizi için çok büyük bir makyaj ve bilgisayar üzerinden efekt ekleme ihtiyacı olmadığını belirtmem gerek. Ama araştırma merkezinin kutuplarda olmasını izleyiciye gerçekten çok güzel bir şekilde hissettirmeyi başarmışlar. Tüm tesisi en üst düzey teknoloji ürünleri ile sarılı olması dizinin gerçek bir araştırma merkezinde çekilmiş hissiyatı bırakıyor.Hastalıklı insanlara gelirsek bir zombi v.b gibi bir yaratığa benzetme gereği duymasalarda gerçekten hastalıklı birisine benzetip yeterince korkutucu göstermeyi başarmışlar.

Fragman:


Yorumlar