Ana sayfa Edebiyat HEP SONRADAN | KİTAP YORUMU

HEP SONRADAN | KİTAP YORUMU

PAYLAŞ

Yazar Adı : Ezgi Durmuş

Yayınevi : Destek Yayınları

Sayfa Sayısı : 191

Basım Tarihi: Ekim 2017

Yazar Hakkında :

Ezgi Durmuş; Hacettepe Fransız Dili ve Edebiyatı okumuş fakat,kendi bölümü ile ilgili hiç bir işte çalışmamış ve şuanda marka yönetimi ve metin yazarlığı yapmakta.Kendisini asosyal olarak tanımlayan yazarımız, bu halinden oldukça memnun olduğunu belirtiyor.İnstagram ‘da @aylakmatmazel olarak tanıdığımız; Ezgi Durmuş’un ikinci kitabı; Hep Sonradan.

 

 

Tanıtım Bülteni :

Ortak bir acıya sahip iki kişi varsa, acı eşit bölünmez; biri diğerinden daha güçlü olmak ve acının büyük payını üstlenmek zorundadır. Dilediği gibi ağlayamaz, korkamaz, öfkelenemez… Hayatındaki herkes onu güçlü sanır da kimse bilmez, savrulmasının ufacık bir rüzgâra baktığını.

Ben güçlü olan taraftım.

Annem, saçlarını kaybedene kadar…

Kitap Hakkında :

Herkese Merhaba

Ezgi Durmuş’un ilk kitabı; Ya Da Biz Masal Olsak ‘ı yakın bir zamanda okuyup, öve öve bitirememiştim. O kitap ile ilgili düşüncelerimin iki katı bu kitap için geçerli. İlk kitabından, Ezgi Durmuş’un kalemine bayıldığımı belirtmiştim. Bu kitapta, daha çok sevdim. Kitap bittiğinde, yazarın bizimle nasıl kelime oyunu yaptığını, bizi nasıl kelimeler ile büyülediğini anlayacaksınız.

Yakın zaman da; TÜYAP ‘ta, yazarla tanışma fırsatım oldu, ve kalemi ne kadar melankoli ise kendisi bir o kadar neşeli, güler yüzlü ve sıcakkanlı. Kendisi favori yazarlarımdan bir tanesi.

Elime aldığım anda, kitabı bitirmeden kalkamadım. Bir gecede bitti, kitapla beraber bende bittim.Kesinlikle kuru mendiliniz olmadan kitaba yaklaşmayınız. Hüngür Hüngür ağladım.Net.Kitabın sonlarına doğru kendime; “ağlamam yaa böyle biterse bunun neresine ağlarım ya?Herkes buna mı ağlamış?” diye söylenirken, O son hayatın adeta “Sen misin ağlamayan.” demesiyle, tokat gibi bir etki ile başladım ağlamaya.

Sizi Reading Slump’tan çıkarıp,depresyona sokabilecek enfes bir kitap; Hep Sonradan.

Kitapta, bol bol altını çizeceğiniz cümleler ve paragraflar var.

İlk kitabı için söylediğim; Film olsa ne güzel olur düşüncem bu kitapta da beni bırakmadı.

Fazla uzatmadan konusuna geçmek istiyorum;kitap temelde bir çok konu içeriyor. Eylül ve Deniz’in aşkı. Eylül’ün annesinin rahatsızlığını okuyoruz.

 

Eylül; bir yayınevinde editör olarak çalışmaktadır. Mutlu giden bir ilişkisi ve annesinin hastalığını atlatması ile huzur geçen günleri vardır. Bir gün hastanede ki doktoru yayınevinde görünce, hayatının allak bullak olacağı aklına bile gelmemişti.

Kesinlikle Eylül ve Deniz ile tanışmalısınız. Her ne kadar Deniz’den hikayenin belli yerlerinde nefret etsem de sonunda iki karakteri de çok sevdim ama en çok Murat’ı çok sevdim.Çok severek okuyacağınızı düşünerek bu kitabı kesinlikle öneriyorum. İyi okumalar.

 

Kitaptan Alıntılar:

  • İnsan, bile isteye yalnızlığı tercih edebilirdi ama ıssızlık bambaşkaydı.
  • Yalnızken mutsuzdun, ıssızken yoksun.
  • Çünkü birinin kokusunu bilmek, ondan vazgeçemeyecek olmayı baştan kabullenmek demekti.
  • Bir insanın bir insanı anlayabilmesi için illa ki aynı acıdan mı geçmesi gerekirdi ? Yetmez miydi “anne” derken çatallaşan sesim.
  • Senin böyle içten güldüğün her an, mevsim yaz.
  • Nefesini kesecek anlar biriktirmekti yaşamak.
  • İnsan hayallerine eşlik edeni özler, hayallerini kırıp gideni değil.
  • Ne tuhaf; hep ağzımızdan çıkanları dikkat eder,aklımızdan geçenleri önemsemeyiz. Oysa söylediklerinden çok sustukları değiştirir insanın hayatını.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar