Ana sayfa Harry Potter Fantastik Canavarlar Her Harry Potter Hayranının Bilmesi Gerekenler

Her Harry Potter Hayranının Bilmesi Gerekenler

PAYLAŞ

“Her Harry Potter Hayranının Bilmesi Gerekenler” isimli serimizin ilk sayısında, sizleri Harry Potter Evreni hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

George’un Kulağı

Yedi Potter Savaşı‘nda, Snape kendi icadı olan Sectumsempra isimli laneti bir ölüm yiyen üzerinde kullanacaktı fakat elinin kayması üzerine George Weasley’nin sol kulağını kesmiş oldu. Zümrüdüanka Yoldaşlığı bu kulağı yerine geri getiremedi çünkü bu büyüyü iyileştirecek olan karşı-laneti (Vulnera Sanentur) bilmiyorlardı.

J. K. Rowling’in Doğum Günü

Harry Potter serisinin yazarı J. K. Rowling ile Harry Potter karakterinin doğum günleri aynı gündür (31 Temmuz) . Ayrıca J. K. Rowling, Hermione karakterinin, kendisinin gençliğine benzediğini de belirtmiştir.

Mugglelar ve Hogwarts

Eğer mugglelar günün birinde tesadüfen Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na rastlasalardı, önünde “Uzak Durun: Tehlike” yazan tabelası ile harabeye dönmüş bir bina göreceklerdi.

Fred, George ve Kartopları

Fred ve George Weasley, Profesör Quirrel’in eşarbını vurmak için kartoplarını büyülediğinde, farkında olmadan Voldemort’un suratına kartopu fırlatıyorlardı.

Voldemort’un Böcürtü

Eğer Voldemort bir böcürt ile karşılaşsaydı, kendi ölü bedenini görürdü. Tom Marvolo Riddle’ın en büyük korkusu her zaman kendi ölümüydü. Bu gerçeği göz önünde bulundurunca neden bu kadar çok Hortkuluk yarattığını anlayabiliyoruz.

Umarız “Her Harry Potter Hayranının Bilmesi Gerekenler” isimli serimizden memnun kalmış ve verdiğimiz bilgileri beğenmişsinizdir. Harry Potter evrenine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek için de şu linke tıklayabilirsiniz.

Ayrıca sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Yorumlar