Ana sayfa Middle Earth Filmler Her Orta Dünya Hayranının Bilmesi Gerekenler #3

Her Orta Dünya Hayranının Bilmesi Gerekenler #3

PAYLAŞ

“Her Orta Dünya Hayranının Bilmesi Gerekenler” isimli serimizin üçüncü sayısında, sizleri Orta Dünya hakkında bilgilendirmeye kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Uruk-Hai’ların İçeceği

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule filminde Uruk-Hai’ların içtiğini gördüğümüz şey, bilinenin aksine kan değildir. Uruk-Hai’ların daha uzun yol katetmelerini sağlayan bir çeşit enerji içeceğidir. Kitapta, Merry ve Pippin bu içeceği içtiklerinde içlerinin ısındığını ve enerjiyle dolduğunu fakat aynı zamanda kötü de hissettirdiğini belirtmiştir.

Boromir’in Ayrıkvadi’ye Gelmesi

Filmde, konseye babası Denethor’un isteği üzerine katılan Boromir, aslında kitapta Elrond ile gördüğü bir rüya üzerine konuşmaya gelmiş, fakat konseye de dahil olmuştur. Konsey sırasında da birçok kez Rohan halkını ve krallığını övmüştür.

Azog’un Ölümü

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filminde görünenin aksine Azog, çok uzun yıllar önce, Azanulbizar Savaşı‘nda Dain Demirayak tarafından öldürülmüştür. Üstelik Dain, Azog’u öldürdüğünde sadece 32 yaşındaydı. Bu bir cüce için çok genç bir yaştır.

Yüzük Tayfları’nın Bedenleri Hakkında

Yüzük Tayfları, diğer bir deyişle Nazguller, aslında görünmezlerdir ve gölgeler diyarında gezinirler. Yüzüğü takan kişi dışında kimse tarafından görülemezler. Yani belki de üstlerindeki giysileri çıkarsalar, daha avantajlı olurlardı.

Ateş Yüzüğü: Narya

Celebrimbor tarafından yapılan Üç Elf Yüzüğünden birisi olan Ateş Yüzüğü: Narya, ilk olarak Cirdan’a verilmiştir. Fakat sonrasında, yanındaki dostlarına cesaret verme özelliğine sahip olan bu yüzük, Cirdan tarafından Gandalf’a verildi. Yani Gandalf, macera boyunca üç elf yüzüğünden birisine sahipti.

Umarız bu serimizden memnunsunuzdur ve verdiğimiz bilgileri beğenmişsinizdir. İkinci sayımızı okumayanlar için;

Ayrıca sizleri sosyal medya hesaplarımıza da bekliyoruz;

Yorumlar