Ana sayfa Middle Earth Ülkemizde Bulunan “HOBBİT” Evleri Nerelerde?

Ülkemizde Bulunan “HOBBİT” Evleri Nerelerde?

PAYLAŞ

Merhaba sevgili okurlar malum Covid-19’dan dolayı hepimiz karantinada evlerimizde izole haldeyiz, peki karantina süreci sona erdiğinde gezebileceğiniz hoş zamanlar geçirebileceğiniz ülkemizde bulunan Hobbit evlerini gezmek ister miydiniz? Peki bu evler nerelerde? Hepsini detaylıca yazımız da topladık!

1-) Sivas Hobbit Yamaç Evleri

Ülkemizin en çok duyulmuş Hobbit evleri ziyaretçilerini kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Mesire Alanında bekliyor.

Film kahramanı Hobbit dostlarımızın yaşadığı evler kadar büyüklüğe sahip yamaç evleri ilgi görünce, sayı artırılmaya başlandı. Başlangıçta 7 adet yapılan evlerin sayısı büyük bir arış göstererek 24’e çıkarıldı ve yeni çalışmalarla birlikte mini bir Hobbit köyü oluşturuldu. Doğayla ve yeşillikle iç içe olan evlerde bir ailenin her türlü ihtiyacını giderebileceği imkanlar bulunuyor.

Adres: Akdeğirmen Mah. Çağlayan Yolu Sok. No.2-Merkez/Sivas

2-) Günübirlik Ormanya Hobbit Evleri Sapanca Maşukiye

Sivas Hobbit köyüne kıyasla zamanı daha kısıtlı misafirler için hazırlanmış bu evler günübirlik gezi yapmanıza imkan sağlıyor.

Ala geyikler, Ceylanlar, Karacalar gibi birçok tür hayvan park içerisindeki doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürürken bu bölgede bulunan kısa boylu, iri tüylü ayaklı, kıvırcık saçlı dostlarımızı daha yakından tanımamıza vesile olan evlerin bulunduğu alanı gezerek eğlenceli dakikalar geçirebileceğinizi filmlerde izlediğiniz kahramanların aklınıza geleceğini, ve unutulmaz anılar biriktirip fotoğraflayacağınıza eminiz.

Adres: Uzuntarla, 309. Sok. No. 99 -Kartepe / Kocaeli

3-) Darıca Hobbit Evleri

Millet Bahçesinde bulunan Hobbit evleri sahil parkına ayrı bir hava katmaya başladı.

Yapıldığı ilk günden itibaren vatandaşlar tarafında büyük ilgi gören Hobbit evleri Marmara bölgesinden, İstanbul başta olmak üzere birçok vatandaşın ilgisini çekerek çok sayıda misafir çekmekte.

Adres: Yalı, Sahil Sok. 41700 Darıca/Kocaeli

Yorumlar