Ana sayfa Harry Potter Filmler Hogwarts Savaşının Yeni Yılında Anıyoruz

Hogwarts Savaşının Yeni Yılında Anıyoruz

PAYLAŞ

Bugün 2 Mayıs 2020. Hogwarts Savaşı’nın üstünden tamı tamına 22 yıl geçti. başlık üzerinden geçince basit bir savaş oldu bitti gibi gözüküyor değil mi? Ama maalesef hayır, öyle değil.

Büyücüler Dünyasında yaşanmış büyük savaşın üstünden, 18 yıl boyunca kim olduğu farketmeksizin herkesin korktuğu o karanlık büyücünün yenilgiye uğramasından, Sağ kalan çocuğun ikinci bir defa lanetten kurtulmasının üzerinden tam 22 yıl geçti. Fred,Tonks, Remus, Severus…

Hatta geleceğin düzeni için kendi hayatını öne koyan , gelmiş geçmiş en büyük büyücü Dumbledore’un ölümünün üstünden de 23 yıl geçti. Hadi gelin o günü bir kez daha hatırlayalım! Bu evrenin severleri olarak olayları ve karakterleri bir kez daha anmaya var mısınız?

Hogwarts Savaşı… Geçmişin ve geleceğin savaşı. Kimse pes etmedi. İzlerken büyülendiğimiz o mükemmel kale birden harabeye döndü. Kayıplarımız oldu. Yaşı tutmasa da savaşa katılıp okulunu, arkadaşlarını korumaya çalışan minik Colin’i, Severus Snape.. Ölümüne birkaç saniye kala ölümüne sevdiği kadının gözlerine en çok benzeyen gözlere, yani Harry’nin gözlerine bakarak öldü. Büyücülük hayatlarının başladığı bu kale de hepsi son nefesini vermiş oldu.

Her Şey Sona Erdiğinde..

Voldemort beklemediği bir yenilgiye uğradı ve yok oldu. Etrafta hem sevinç hem üzüntü dolanıyordu. Bir çok karakterin yaptığı fedakarlıklarla kurtulan bir dünya…  Peki sonrasında ne oldu? Savaş bitince ne oldu? Hogwarts ne durumdaydı?

Savaşta hayatta kalanlar sevdiklerinin yaşadığını umut ederken durumu ağır olanları tedavi amaçlı başka yere gönderildi. Daha hafif yaralıların tedavileri için şifacılar çağrıldı. Hayatını kaybedenler yakınları tarafından teşhis edilmek üzere Büyük Salon’a götürülüyordu. Ölenler ve kaybolanların listesi Sihir Bakanlığı’na gönderilmek üzere hazırlanıyordu. Ölüm yiyenler ise Azkaban’a girmekten kaçmaya çalışıyordu. Imperius Laneti etkisinde olanlar var mı diye Profesör Slughorn “Veritaserum” ile herkesi kontrol ediyordu. Savaşın kazanılma haberi Büyücülük Dünyasına yayılırken serimizin ana karakteri Harry sahip olduğu Mürver Asa’yı yok etti.

İşte bunca şeyin yıl dönümü bugün. 7 yıllık bir serinin bitişi Hogwarts Savaşı’yla oldu. Hogwarts Savaşı bize fedakarlığı, sadakati, dostluğu, sevgiyi hatta düşmanlığı öğretti.

Savaştan Sonra Mürver Asa

Kitap : Kitapta Harry Mürver Asayı kendi asasını tamir etmek için kullandıktan sonra Dumbledore’un mezarına geri bırakmıştır.

Film: Filmde Harry Mürver Asayı kimsenin erişememesi için kırmış ve atmıştır.

Sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Hangi Hogwarts binasına ait olduğunu öğrenmek için de şu linke tıklayabilirsiniz.

Yorumlar