Ana sayfa Game Of Thrones Dizi House of the Dragon Dizisi Hakkında Yeni Bilgiler Geldi!

House of the Dragon Dizisi Hakkında Yeni Bilgiler Geldi!

PAYLAŞ

Game of Thrones ( Taht oyunları ) dizisinin devam dizisi olan House of the Dragon hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor, konu itibariyle dizi Targaryen hanesinin tarihini bizlere 300 sene öncesinden gösterecek. 2022’de çıkması beklenen dizide 3 ana karater ve 3 ejderha üzerinden bir bakış açısı olacağı belirtildi.

Bu 3 ana kişi Kral Aegon Targaryen ve kız kardeşleri Visenya ile Rhaenys’ı ejderhalarıyla birlikte kısaca sizlere tanıtıyoruz.

Kraliçe Visenya Targaryen ve ejderhası Vhagar

Kraliçe Visenya Targaryen sert savaşçı görünümlü bir kadın, Maegor adında savaşçı sert bir oğlu vardır. ejderhası Vhagar’ın boğazından içeriye bir at girebilecek kadar büyüktür ve ejderhasının ateşi bir kılıcı kolaylıkla eritebilir. Fetih savaşında ejderhası ile vadi’nin fethinden önemli rol oynamış olup ateş tarlasında yer almıştır. Vhagar ejderhasının son sürücüsü ejderhaların dansı sırasın’da yeşillerden olan Prens Aemond Targaryen olmuştur.

1.Aegon Targaryen ve ejderhası Balerion

Aegon Targaryen yedi krallığı kuran usta bir asker ve devlet adamıydı, ileri görüşlülüğü ile yedi krallığa huzur ve refah getirmiştir. geride Maegor adında acımasız ve Aenys adından iyimser oğullar bırakarak öldü. Balerion dişleri uzun kılıçlar kadar olan gece kadar karanlık dev bir ejderhaydı, Bir mamutu kolayca yutabilecek büyüklükteydi. Balerion ejderhasının son sürücüsü Kral 1.Viserys Targaryen olmuştur.

Kraliçe Rhaenys Targaryen ve ejderhası Meraxes

Kraliçe Rhaenys güzel ve alımlı bir kadındı, bir çok erkek ona aşıktı o ise Kral Aegon’a aşıktı. Rhaenys fetih savaşlarında fırtın topraklarının ele geçirilmesinde ve ateş tarlasıda etkin oldu. Dorne fethi sırasından ejderhasıyla birlikte öldürüldü. Meraxes ejderhası Balerion’dan küçük ama Vhagar’dan büyüktü, bir atı kolayca yutabilirdi.

Yorumlar