Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar İki Korku Devi Bir Araya Geliyor!

İki Korku Devi Bir Araya Geliyor!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen ve korku türünde yer alan Resident Evil Village, göz alıcı grafikleri ve tüyler ürpertici sahneleriyle oyuncular arasında çok olumlu görüşler ve puanlar almaya devam ediyor. Başarılı gelişmeler kaydederek oyuncu kitlesini genişleten ve bu sene beşinci yılını kutlayan Dead by Daylight da, Capcom ile birlikte iş birliği yapıyor. Dead by Daylight’ın beklenen Resident Evil bölümü yayınlamak üzere.

Silent Hill, Halloween, A Nightmare on the Elm Street, Texas Chainsaw Massacre ve Stranger Things gibi meşhur korku isimleri ile daha önceden ortak bölümler çıkaran Dead by Daylight bu sefer de 1996’dan bu yana süregelen Resident Evil ile bir araya geliyor.

Resident Evil, 1996’da Playstation için çıkan ilk oyunu ve geçtiğimiz haftalarda yeni çıkan Resident Evil Village ile, 25 yıllık muhteşem yolculuğu ile birçok oyuncunun favorileri arasında yer alıyor. Oyuncu kitlesi gitgide artan ve ülkemizde de popülaritesi yükselen Dead by Daylight, bu ortaklaşa çıkarılacak bölümde yer alacak detayları Haziran ayında göstermeyi planlıyor.

Beşer kişilik kısa maçlar halinde oynanan Dead by Daylight, puslu ve korku dolu haritalarda katil rolü alan oyuncunun kaçmadan önce kurban rolündeki oyuncuları yakalamaya çalışması ile ilerliyor. Tüyler ürpertici katil kadrosu ve ikonik isimlerden oluşan karakterleriyle Dead by Daylight, 5. Yılını Resident Evil Village’ın çıkışıyla beraber Capcom ile kutluyor. Birçok korkutucu yaratığa ve karaktere ev sahipliği yapan Resident Evil’ın hangi karakteri ile kurbanlara korku saçacağı oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Bu sırada birçok tahminler ve varsayımlar yapılıyor.

Katil Kim?

Resident Evil’in daha önceki oyunlarından bildiğimiz ikonik düşmanlardan; Nemesis, Mr. X ve William Birkin birçok tahminde yer alıyor. Yeni Resident Evil oyunlarından Resident Evil 7’de bahsedilen Baker Ailesi üyeleri ve en son çıkmış oyun olan Village’da ismi geçen Lady Dimitrescu ve kızları da bu varsayımlar arasında koltuğunu kapıyor.

Bir yandan kimin katil rolü alacağı konuşulurken bir yandan da hangi Resident Evil kahramanlarının kurban rolü alacağı konuşuluyor. Leon Kennedy, Claire Redfield ve Jill Valentine gibi meşhur isimler bu ihtimaller arasında konuşulurken Resident Evil 7’de tanımış olduğumuz Ethan Winters karakterini de unutmamak gerek.

Beklenen detaylar bizler ile Haziran ayının başlarında buluşurken, hem ülkemizde hem de dünyada oyuncu kitlesini artıran Resident Evil Serisi ve Dead by Daylight’ın bu büyük buluşmasın kutluyor, bir sonraki yazımıza kadar sağlıcakla kalmanızı diliyoruz.

Diğer yazılarımızı okumak için: https://fantazya.org

Tanıtım videosu için: https://www.youtube.com/watch?v=KN5itl1a5U4

Yorumlar