Ana sayfa Oyunlar World Of Warcraft Illidan Stromrage Kısım 2: Naga Efendisi

Illidan Stromrage Kısım 2: Naga Efendisi

PAYLAŞ

Broken Isles’ta Yüzleşme

Illidan’ın hizmetkârları gemileri yok etme işinde tam olarak başarılı olamamıştı. Maiev ve Gözcüler, Illidan’nın ardından Broken Isles’a vardı ve iki ordu sulu arazide savaştı. Stormrage mezara vardı ve Maiev hemen onu takip etti.

Gul’dan’ın bilgisiyle Illidan hızlıca Mezar’ı geçti ve Eye of Sargeras’ın bulunduğu çembere geldi. Maiev’in ardından gelmesiyle Vashj ve Stormrage güçlü eşyayı aktive etti, on bin yıl onu hapsettiği için intikam almak isteyen Illidan, Mezar’ı onun üstüne düşürmek için Göz’ü kullandı ve Nagalar’ın kullandığı su altı geçitlerini kullanarak hemen kaçtı. Illidan kaçmış olmasına rağmen Mezar’la Naisha ve diğer tüm Gözcü’leri öldürdü. Maiev  güçleri sayesinde kurtuldu. Karada Illidan ve Maiev egemenlik sağlayabilmek için savaştılar. Bekçi, Ashenvale’den destek birlik için bir elçi yolladı.

illidan ile ilgili görsel sonucu

Malfurion ve Tyrande, Broken Isles’e destek birliklerle vardıklarında, Naga Lordu’nun kuvvetleri parçalandı ama o ve onun hizmetkârları ciddi yaralanmadan önce kaçtılar. Tyrande onları üssün dışına kadar takip etti, Illidan kendini koruyabilmek için onu tuzağa düşürdü ve müdahale etmemesi için uyardı. Bir kez daha denizden kaçtı. Bu savaş boyunca Tyrande, sonunda neden onu geri çevirmek zorunda kaldığını anladı. Illidan, yükselen büyülü ve politik güçlerinin içinde kaybolmuştu, içindeki kendi gücünü unutmuştu.Kardeşinin aksine Malfurion, gücündeki artışlara rağmen bu güce hükmetmişti. Bu bilgeliklerle kuşanan Stormrage duygularıyla savaşmaya başladı.

Kardeşler

Stormrage, Lordaeron sahiline vardı ve çabucak Icecrown ve Frozen Throne’u yok etmek için Eye of Sargeras’ı kullandığı yere Dalaran’a doğru yola çıktı. Ancak Maiev ve Malfurion tarafından engellendi ve büyü başarısız oldu. Malfurion, Stormrage’in sihrinin, yeri parçalara ayıracağını hissetti ve onun dünya için bir tehlike olduğuna,durdurulması gerektiğine karar verdi. Kardeşi tarafından durdurulan Stormrage, Malfurion’un bir aptal olduğunu söyledi çünkü Illidan’ın yaptığı şey ortak düşmanları Lich King’i öldürmekti. Malfurion, Tyrande’nin yokluğu yüzünden -Maiev’e göre öldürülmüş- ona çok öfkeliydi. Sevdiği kadın öldüğü için Illidan’ın kalbi kırılmıştı ancak Night Elf’lerin yeni ittifağı Prens Kael’thas, Tyrande’yi öldü olarak varsaymak için erken olduğunu söyledi. Kael’thas, Tyrande’nin Maiev’in söylediği gibi Undead tarafından öldürülmediğini onun yerine bir nehre düştüğünü ve akıntılarla sürüklendiğini söyledi. Malfurion hemen Tyrande’yi aramaya çıktı. Illidan kardeşine sevdiği kadını aramasında yardımcı olmak için yalvardı. Aramalar sırasında Stormrage ve onun kişisel Naga koruyucusu Tyrande’yi Undead’lerle savaşırken buldu.

Illidan ve Naga’lar Tyrande’ye ulaşana kadar Undead’lerle savaştılar. Illidan’nın yardımıyla Tyrande arka taraflara alındı ve Malfurion’a sağ salim ulaştırıldı. Ancak Tyrande şaşkındı. Malfurion, küçük Stormrage’e Night Elf’lere bir tehdit oluşturmadıkça serbest olduğunu ve gidebileceğini söyledi. Illidan kardeşiyle çatışmasına son vermek için kabul etti.

illidan ile ilgili görsel sonucu

Outland’e Kaçış

Malfurion gitmesine izin verdikten sonra Stormrage Outland’e bir portal açtı ve hemen kaçtı çünkü Maiev tarafından kovalanıyordu. Ner’zhul’u öldürmekte başarısız olan Illidan, Kil’jaeden’nin öfkesinin onu rahat bırakmayacağını biliyordu o nedenle rahat olabileceği bir dünya bulmak istedi. Outland yani Dreanor’un kalıntıları tam öyle bir yerdi.

Stormrage, Maiev ve Gözcü’ler tarafından yakalanana kadar paramparça olmuş olan dünyada kovalandı,yakalandığında ise tekrar hapsedildi.Ancak Kael ve Vashj tarafından kurtarıldı. Stormrage, Blood Elf’lerin bağlılığını kabul etti ve Kael’i ikinci sağ kolu yaptı. Naga’yla birleşen Sin’dorei, planları için aradığı şeydi. Illidan asıl planına devam etti, Outland’i şeytani etkilerden uzak tutup  Kil’jaeden’den uzak durmak. Bunu gerçekleştirmek için,Outland’in kontrolünü elinde barındıran Magtheridon’u Black Temple’da kuşatması gerekiyordu.Ancak ilk önce destek birlik sağladıkları boyutlararası geçitleri kökten kapatması gerekiyordu.Ve nihayet başardı.

Black Temple’a vardıklarında Illidan,onlara bağlılık sözü veren Akama’yla görüştü. Akama’nın Broken ırkı Illidan ve onun ordusuna borçluydu çünkü Illidan, Magtheridon’nun Fel Orc’larıyla olan savaşlarında onlara yardım etmişti. Black Temple’ı kuşattılar ve Magtheridon’nun öncü birliklerini yok ettiler ardından, Stormrage Pit Lord’u  yenilgiye uğrattı. Magtheridon küçümsediği Stormrage’in güçlerinin çok büyük olduğunu anladı ve onun Lejyon tarafından Magtheridon’a gönderilmiş bir sınav olup olmadığını sordu. Stormrage güldü ve kendisinin bir sınav olmadığını söyledi ancak yeni bir yerleştirme olduğunu belirtti ve Magtheridon’u Hellfire Citadel’in altına hapsetti.

Icecrown’a Gidiş

Stormrage kuvvetleriyle Outland’deyken Black Temple’ın üzerinde bir alev fırtınasıyla duman gözüktü ve Kil’jaeden kötü şanıyla belirdi. Stormrage, öfkesinden kaçmak için yapmaya kalkıştığı cesur şeyler yüzünden azarladı,Illidan Frozen Throne’a yapacağı ikinci bir saldırı için ordularını topladığını iddia etti. Kil’jaeden, Illidan’ın yeni yoldaşlarını gördükten sonra ona son bir şans vermeye ikna oldu.

Illidan, Vashj ve Kael Northrend’i kuşattı ve Anub’arak’ın ordularıyla savaştı.Ancak Ner’zhul eğer bir şey yapmazsa başına bir şeylerin geleceğini biliyordu bu nedenle Arthas’ı aylar önce gerçekleştirmesi gereken plan için Northrend’e çağırdı. Illidan’ın orduları Icecrown’a vardığında Arthas ve Anub’arak yollarını Azjol-Nerub’un dışına kazdı ve iki ordu buzulu çevreleyen dört gizemli dikili taşın kontrolünü sağlamaya çalışarak savaştı. Uzun bir savaştan sonra, kontrolün 2 düşman arasında sürekli değişmesiyle Arthas tüm dikili taşları aktif etti ve Frozen Throne’nun kapıları açıldı.

Ancak Illidan’ın işi daha bitmemişti. Güçsüzleşmiş Arthas’la buzulun üssünde karşılaştılar ve iki savaşçı teke tek bir savaşa başladılar.Bir kaç dakika sonra sürekli değişen darbelerden sonra her nasılsa Arthas Stormrage’i yendi. Stormrage buza düştü ve öldü ya da öle gözüktü.Ciddi yaralanmıştı ama ölmemişti. Arthas bunun farkındaydı ve ayrılmadan önce Illidan’ı bir daha Azeroth’a dönmemesi için uyardı. Frozen Throne’u yok edemeyeceklerini anlayan Vashj ve Kael’thas, Illidan’ı alıp Outland’e döndü.

illidan vs arthas ile ilgili görsel sonucu

Ölümü

Bir görev sırasında Akama’nın Maiev’le, Illidan’nın zulümüne son vermek için komplo kurdukları ortaya çıkar. The Burning Crusade eklentisinin Black Temple raid‘inde Şeytan Avcısı karşımıza son boss olarak çıkar ve Akama ile Maiev oyunculara Illidan’ı öldürmeleri için yardım eder. Mücadele boyunca Maiev Stormrage’i, ona yaşattığı acılar yüzünden, işlediği suçlar yüzünden ve Naisha’nın ölümüne sebep olması yüzünden birkaç kere meydan okur. Illidan ölürken Maiev ona yenildiğini söyler ancak Stormrage’e avcıya, avı olmadan hiçbir şey olmadığını söyler. İntikam ateşi söndüğünde Maiev kendisinin hiçbir şey olmadığı gerçeğine inanır. Ardından Akama, Black Temple’ı geri alır ve koridorları tekrar ışıkla dolduracağına yemin eder.

Yorumlar