Ana sayfa Oyunlar World Of Warcraft Illidan Stromrage War of Ancients

Illidan Stromrage War of Ancients

PAYLAŞ

Illidan Stormrage Malfurion Stormrage’in ikiz kardeşiydi. Highborne büyüsünün kullanıcılarındandı. Illidan, gençliğinde kardeşinin yapmış olduğu gibi Druid kuvvetlerini ustalaştırıyordu ancak büyü onu daha çok etkiliyordu. Kardeşinin aksine Illidan koyu sarı renginde gözlerle doğmuştu, bu renk ihtişamlı bir kaderin simgesiydi. Öte yandan bu renkteki gözler Druid potansiyeli sayılıyordu. Malfurion ve Tyrande kaderlerini bulduklarında Illidan hala kendisininkini arıyordu. Buna rağmen kendisini bir Highborne görmeyip Ravencrest ordusu liderinin kişisel büyücüsü oldu.

illidan and malfurion ile ilgili görsel sonucu

Sargeras’ın Azeroth istilası başladığında ve Azshara’nın ihaneti anlaşıldığında Malfurion kardeşini, kraliçesinden ayrılması için ikna etti. Illidan kardeşini dinledi ve onunla gitti. Cenarius ve ejderhalar savaşa katıldığında Malfurion düşmanlarının çok güçlü olduklarını anladı.

Well of Eternity

İstilayı sonlandırmak için Well of Eternity’nin yokedilmesi gerektiğine karar verdi. Bu fikir Illidan’ı dehşete düşürdü. Kuyu, büyüsünün kaynağıydı ve Kuyu’nun yok edilmesi onun için bir sevdiğinin ölmesine eşdeğerdi. Bu arada Night Elf’ler onun Burning Legion’un güçlerine olan hayranlığı farketti. Illidan onların kaotik davranışlarının altında yatan büyülü bir saflık görüyordu. Night Elfler, topraklarını korumak için savaşırken, Burning Legion’ın sayısı, kökten kesilecek gibi değildi. Satyr Xavius şüphelerini bir kenara bırakıp Illidan’ın kafasının karışmasından yararlanıp, kuşkuyu aklına soktu. Illidan Burning Legion’nun kullandığı gücü aradı. Bu sayede daha güçlü olabileceğini düşünüyordu, aklı bu kadar karmaşıkken aklına Burning Legion’a yenmeleri için yardım etmek girdi ve Sargeras’a portal açması için Demon Soul’u verdi.

Illidan, Sisters of Elune’nin yeni rahibesi Tyrande Whisperwind’e karşı güçlü duygular besliyordu. Illidan, Tyrande’yi etkileme arzusu içerisindeydi bu nedenle çoğunlukla düşünmeden hareket ediyordu,bu davranışların bir rahibenin eşinde olmaması gerektiğini hiç farketmemişti. Ama Illidan onun kalbini çalmaya çalışıyordu ancak Tyrande en başından Malfurion’u seçmişti. Bu sıralarda savaşın yakında biteceğinin farkında değillerdi.

Xavius bu platonik aşkı biliyordu ve Illidan’nın düşüncelerini karartmak için güçlerini kullandı. Onu, eğer Malfurion ölürse Tyrande’nin aşkı için rakibi kalmayacağı düşüncesine ikna etti. Illidan, Tyrande’nın gözleri önünde, kardeşi Malfurion’un kollarında, halkıyla arasındaki bağları kopardı.

The Betrayer

Illidan, yeni bir düşünceyle Zin-Azshari’ye seyahat etti. Orada Azshara’ya ve Mannoroth’a gerçek olmayan bir bağlılık gösterdi. Illidan’ın planı Demon Soul’u Neltharion the Earth-Warder diye bilinen Deathwing tarafından yaratılmış büyük bir gücü almak ve Kalimdor’a iblislerin girmesini sağlayan portalı kapatmaktı. Ancak bu planı gerçekleştirebilmek için Illidan’nın daha çok güce ihtiyacı vardı.Sargeras bu plandan memnundu ve Illidan’a bu bağlılığına karşılık olarak bir verdi. Illidan’nın gözleri portalın diğer tarafında olmasına rağmen Sargeras tarafından yakıldı ve yerlerine ateşten yapılmış gözler verdi ,bu gözler sayesinde Illidan, büyünün her türlü şeklini ve vücudunu saran Arcane dövmelerini görebilecekti. Azshara yeni Illidan’a hayran kalmıştı ama tedbirli davranıp Yüzbaşı Varo’then’i, Illidan’la Demon Soul’u arayışında eşlik etmesi için gönderdi.

illidan stormrage malfurion ile ilgili görsel sonucu

Büyük Ayrılış’tan sonra Illidan,Well of Eternity’den almış olduğu 7 şişe sudan 3’ünü Mount Hyjal’ın doruklarında bulduğu küçük bir göle döktü. Kaotik enerjiler gölü yozlaştırdı ve onu yeni Well of Eternity’e çevirdi. Illidan’nın mutluluğu kısa sürdü çünkü kardeşi Malfurion,Tyrande ve geri kalan Kal’dorei liderleri onu buldu ve yaptıklarına karşın dehşete düştüler.Kardeşinin yapmış olduğu kabul edilemeyecek ihanetten sonra Malfurion, Illidan’a onun izlediği yolun iyi bir yol olmadığını açıklamaya çalıştı. Kullanmaya kararlı olduğu büyü varolduğu sürece ölümden başka bir şey getirmeyeceğini söyledi. Illidan dinlemeyi reddetti,kardeşinin cahillik olarak gördüğü sihrin güçleri aklını başından almıştı. Illidan sihrinin,Burning Legion’un geri getirilmesinde ihtiyaç olacağını iddia etti. Malfurion kardeşine karşı öfkelendi,onun,büyünün etkisinde sonsuza dek kaybolduğunu anladı ve Hyjal’ın derinliklerindeki bir kodese hapsetti.

Hapisten Kurtuluş

Illidan ışığın bile olmadığı bir hapishanede 10.000 yıl boyunca çürüdü. Califax,bir Keeper of the Grove ve Night Elfler’in dostu, Maiev Shadowsong Hain’nin kodesinde daimi gardiyanlık yaptı. Tyrande tarafından Burning Legion ve Scourge a karşı koyması umularak serbest bırakıldı . Illidan’nın,binlerce yıllık tutsaklığa rağmen Tyrande’ye olan aşkı hiç dinmemişti bu yüzden yardım etmeyi kabul etti. Lejyon’u geri püskürtmeye ve Night Elfler’den sonsuza dek uzaklaşmaya yemin etti.

Malfurion,Tyrande’nin kararına karşı çıktı,Illidan’nın serbest kalmasının büyük bir hata olduğunu düşünüyordu.Kardeşinin değişmediğini gördüğü için Illidan hayal kırıklığına uğramıştı ve ona iblislerin onun üstünde bir etkisinin olmadığını gösterme çabasındaydı. Illidan,Malfurion’u geride bırakıp bir Night Elf ordusuna Lejyon’u avlamak için Felwood’a kadar liderlik etti. Felwood’dayken Illidan Arthas’ı,Lich King’in şampiyonunu kuşattı ve savaşmaya başladılar.Savaş neredeyse berabere gidiyordu ve savaşçılar bir çıkmaza girdi. Illidan duelloyu durdurdu ve Arthas’a onları neden takip ettiğini sordu. Arthas açıkca yanıtladı,Illidan’a Felwood’u çürüten şeytani bir şeyden,Skull of Gul’dan’dan bahsetti.Eğer Kafatası yokedilirse ormanların çürümesinin duracağını söyledi. Illidan Arthas’ın tuzağına düşmüştü Arthas Kafatası’nın hiç bir ayrıntısını söylemedi. Lich King, Illidan’nın güce olan açlığını biliyordu. Illidan, Arthas’a güvenmemişti ancak buna rağmen Kafatası’nı ve onun içindeki güçleri aramaya çıktı.

Kafatası’nı güçlü bir Şeytan Geçidi koruyordu bu nedenle Illidan ve kuvvetleri Kafatası’na ulaşmak için çok savaştılar.Sorumlulukları ve Tyrande’nin gözleri önünde kendini telafi etme isteği Illidan’nın Kafatası’nı kendi için kullanmasına sebep oldu. Kullandıktan sonra gücü buldu ama bulduğu güçten fazla tehlike vardı.Kafatası’nı kontrol etme savaşı büyük bir bedelle geldi,Kafatası’nın güçleri onu değiştirdi ve bir iblise çevirdi.Illidan kendisini gölgelerle sardı ve Tichondrius’la onun kuvvetlerini tamamen yoketti.Zafer,büyük bir yıkımla geldi.Tyrande ve Malfurion,Illidan’a gizlenmiş olan şeytani gücü hissetti.Malfurion kardeşini azarladı,Illidan’nın ruhunu daha fazla güç kazanmak için sattığına ikna olmuştu.Çok öfkelendi ve kardeşini ormanlardan kovdu.

İttifaklar

Lejyon’nun yenilgisinden sonra Illidan, Kil’jaeden tarafından ziyaret edildi ve Burning Legion’a hizmet etmesi için son bir şans verdi.Ona Frozen Throne’u arayıp yok etmesini söyledi. Ner’zhul Kil’jaeden’nin kontrol edemeyeceği kadar güçlenmişti ve bu dengeyi bozabilecek tek kişi Illidan’dı. Illidan bu görevi daha fazla güç ve hayal ettiği büyüye karşılık kabul etti. Kil’jaeden ona görev boyunca ona yardım etsin diye Orb of Kil’jaeden’i verdi. Gul’dan’nın büyülü kafatasını kullanarak Illidan, Warlock’un anılarını ele geçirdi ve aklına bir fikir geldi ancak yardım etmeleri için ittifaklara ihtiyacı vardı.Eski dostların yardımlarını sağlamaya karar verdi.

Illidan, Naga’yı yeryüzüne çağırdı. Naga yani Azshara’nın eski Quel’dorei hizmetçileri, Night Elfler’den ve diğer yürüyen bütün ırklardan intikam almak için istekliydi. Azshara, sağ kolu Lady Vashj’ı teması sağlaması için yolladı,Nagalar Illidan’nın büyü yeteneğini kabul ettiler ve saygı gösterdiler,Vashj ise Illidan’s Naga diye bilinenlere liderlik etti. Illidan’nın halâ uğraşması gereken ve onu ısrarla tüm Kalimdor’da kovalayan bir bela vardı,Maiev Shadowsong. Illidan, Illidan’s Servitors olarak bilinen bir grup Satyr ile toplandı ve furbolgları kontrolü altına aldı . Ardından,arkasını kollayan Naga ve Satyr ordusuyla Nendis limanına doğru koştu. Maiev furbolgları öldürdü ve onun ordularını yendi ancak limana vardığı zaman Illidan bir bota bindirilip kaçırıldı,geride kalan bir Naga kadrosu diğer gemileri kullanışsız hale getirdi ve geride kalanların onları takip etme umutlarını yıktı.
Yanında yüzen Nagalar’la Illidan büyüdüğü yer olan ve Sargeras’ın Mezarı’nın bulunduğu Broken Isles’ın sahillerine geldi.

Yorumlar