Ana sayfa Game Of Thrones Imparator Aurion

Imparator Aurion

PAYLAŞ
Ejderha lordu Aurion’nun hangi haneden olduğu bilinmiyor, ne sebeble valyria kıyameti sırasında yılda bir kez ejderha lordlarının özgür kalede düzenledikleri önemli toplantıya dahil olmadığıda bilinmiyor. Lys ve Tyrosh özgür şehirleri ejderha lordlarının inziva yerleri iken Lord Aurion orada değil Qohor özgür şehrinde bulunuyordu, bu durum bize Lord Aurion’un bir şuç işlediği ve sürgün edildiğini göstermektedir.
Valyria kıyameti gerçekleştiğinde yüzlerce ejderha ve sürücüsü o korkunç patlamada öldü, sadece dört yerde ejderha lordu kalmıştı. Lys ve Tyrosh özgür şehirlerindeki halk patlamadan sonra ejderha lordlarının tekrar dünyaya ateş ve kanla hükmetmesine mani olmak için önce ejderha lordlarını sonrada ejderhaları katlettiler. Ejderha kayasına 5 ejderha ile giden Lord Aenar Targaryen 4 ejderhasını kaybetmişti, ileride Balerion olacak olan yavru ejderhası bulunuyordu bu nedenle bir tehdit oluşturmuyordu. Lord Aurion patlama haberini alır almaz ejderhası sayesinde kısa sürede Qohor şehrinin yönetimini ele geçirdi. Qohor şehrinin merkezi olduğu Qohorik kolonisinden 30.000 asker toplayarak bir ordu kurmayı başardı.
Kendisini Valyria imparatoru ilan eden Aurion Qohor’daki demircilere Valyria çeliğini işlemeyi öğretti. İmparator Aurion’nın valyria çeliğini işlemeyi bilmesi bizlere onun Valyria’da yönetimde söz sahibi olan iki büyük ejderha evinden birisinin üyesi olduğunu göstermektedir, Lord Aenar Targaryen valyria çeliğini işlemeyi bilmiyordu çünkü Valyria’da kadim ejderha lordları bir çok bilgiyi gizli tutarak genç ejderha evleri ile bu bilgileri paylaşmıyorlardı.
İmparator Aurion karara vardı, ilk önce Valyria gidecek orada mahsur kaldığını düşündüğü insaları kurtaracak ve hazineleri bulacaktı, ardından Qohor’a geri gelerek Valyria medeniyetini küllerinden tekrar inşa edecekti. İmparator aurion kendisi ejderha üzerinde arkasında 30.000 askeri ile Valyria’a gitti, Ama gidişin ardından 400 yıl geçmesine rağman ne Imparator Aurion’dan, ne ejderhasından nede 30.000 askerinden asla haber alınamadı. Böylece ejderhalara sahip olan tek hane Targaryen hanesi olarak kaldı.
Yorumlar