Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar In Verbus Virtus : Konuşarak Büyü Yapın

In Verbus Virtus : Konuşarak Büyü Yapın

PAYLAŞ

İn Verbus Virtus; Oyun sektöründe çok farlı şeyler denemek isteyen ama her şeyi eline yüzüne bulaştıran oyun.
 Oyunun olayı, oyunda ki karakterinizin büyü yapabilmesi için büyüleri sizin söylemeniz gerekiyor. Evet yanlış yok. Mikrofona o sihirli sözcükleri söyleyeceksiniz. Bir de oyunun Maha’ki adında kendine ait bir dili var. Dilerseniz büyüleri İngilizce yada Maha’ki dilinde yapabiliyorsunuz.

Karakterimiz Maha’ki dilini öğrenebilmek için kendini adamış cesur bir maceracı. Oyunun başında çölden yol alarak mağara tarzı bir yere giriyoruz ve maceramız oracıkta başlıyor.
Burası biraz Skyrim havası katsa da mantıklı olan bu aslında. Oyunda büyü yapmayı öğrenmek için çevrede bulunan dikili taşların üzerilerinde ki yazıtları okumamız gerekiyor. Daha sonra farenin sol tuşuna basılı tutarak büyülü sözleri mikrofonunuza doğru söylüyorsunuz ve elini fareden çektikten sonra, ta da! Nur topu gibi bir büyü yaptınız. Artık o büyücü havalarına gerçek olarak girebilirsiniz, hele ki Maha’ki dilinde söylediyseniz. Doğru telaffuz için ise kelimenin üstüne tıklayıp doğru okunuşunu dinleyebiliyorsunuz. İlk öğrendiğimiz büyü olan Lumeh Tial el feneri görevi görüp etrafımızı aydınlatıyor. Tabii dilerseniz direk Light da diyebilirsiniz ama Lumeh Tial daha bir havalı değil mi sizce de ? Oyun için baya büyük emek sarf edilmiş. Müzikleri, atmosferi güzel yansıtıyor. Oyunun kendi alfabesi bile var, daha ne ?

light spell -> lumeh tial

light beam spell -> ekto lumeh

command spell -> tial udah

telekinesis spell -> obi kehnu
Oyunda toplam 4 tane büyü var. Grafikler ne çok iyi ne de çok kötü. Düşük bütçeli bir yapım olmasına rağmen gayet tatmin edici diyebilirim. Oyun tamamen bulmacalar ile dolu ve büyülerimiz ile bölümleri geçmeye çalışıyoruz. Bunun yanında da karşınıza ufak böcekler çıkar çıkmaz ‘’Ekto Lumeh’’ deyip beyinlerini eritmek ayrı bir zevkli olsa da şimdi oyunun kötü taraflarından bahsedeceğim. Oyunu yaklaşık 5 saat boyunca oynadım fakat hala başlarındayım. Sebebi ise oyunun aşırı zor olması. Parkurları aşıp karşıya geçtiğim yol beni bir odaya yönlendirdi. Bu odada yaklaşık 2 saat boyunca ne yapmam gerektiğini anlamaya çalıştım. Yapmadığım şey kalmamıştı. Fakat oyun benden geriye taa ilk baştaki yere dönmemi istiyormuş. Çözmek için Youtube’dan Gameplay’e bakmayı denedim fakat izlediğim herkes tıpkı benim gibi orada saatlerini harcayıp oyundan soğumuş. Yani bulmacalar oyunlarını zaten sevmeyen birisi olarak oyuna nefret kustum. Daha fazla savaş olsaydı heyecanlı, güzel ve kitle çekebilecek bir oyun olabilirdi. Bulmaca oyunlarını seven birisi iseniz oyuna bir şans verin derim.

 

Yorumlar