Ana sayfa Diğer Fantazya Marvel IronHeart

IronHeart

PAYLAŞ

 

Iron Man, IronHeart oluyor!

iron-man

Günlerimiz Marvel evrenine yetişmekle geçiyor. Kimin aklına gelebilirdi o güçlü, sert zırhın içerisine zarif bir bayanın gireceği. Tabii ki Marvel! Marvel, mükemmel zekasıyla çizgi roman okurlarına böyle bir süpriz hazırlıyor! Bir kız o havalı zırha nasıl sahip çıkacak demeyin. O Riri Williams. Ve henüz 15 yaşında! Evet evet. Doğru duydunuz. Yeni İron Man 15 yaşındaki siyahi kız karakter Riri Williams olacak. Nasıl olacak, olaylar nasıl gelişecek beynimde o küçük kızı o zırhla hayal bile edemiyorum. İlk olarak erkek tasarlanan birçok süper kahramanın, daha sonralarında kadın versiyonlarını da gördük. O yüzden bu duruma hepimizin bünyesi alışmış durumda. (Ben koyu bir iron man hayranı olarak henüz kendimi hazırayaladım).

Genellikle süper kahramanların adı Man (erkek) olarak biterken kadın süper kahramanların Woman (kadın) yada Girl (kız) olarak bitiyor. Ancak bu durum artık oldukça basitleşti. Bu yüzden Marvel bu konuda çağ atlayarak Iron Man’in kadın versiyonuna IronHeart diyecek. Wired tarafından yayınlanan habere göre, kadın Iron Man (IronHeart) karşımıza Invincible Iron Man #9 çizgi romanında 15 yaşındaki siyahi Riri Williams (IronHeart) yüzünü bize gösterecek. IronHeart şimdilik çizgi romanlarda ponçik bir IronHeart olarak kalacak. Ancak daha sonrasında televizyonda, veya beyaz perdede görünerek bizi sevindirecekmi belli değil. Marvel’i az da olsa tanıyorsak IronHeart projesi yolda!

144730

Şimdiye kadar izlediğimiz IronMan’den çok çok farklı bir durum var karşımızda. Mükemmel Tony Stark yerine henüz tanımadığımız küçük bir kız çıkıyor karşımıza. Kim bu Riri, nereden gelmiş henüz bilen yok. Bu konuda yorum yapmak bile zor. Gönlümüze taht kurmuş Tony’nin yanına Riri için küçük bir yer ayıracak mıyız, merak konusu. Zırhla ilgili özellikler aynımı olacak yoksa Riri için sil baştan mı göreceğiz, bu sır gibi duruyor. Marvel yapıyorsa, vardır bir bildiği deyip, merakla beklemekten başka çaremiz yokmuş gibi duruyor. Her ne kadar eleştiri yapsakta kalbimiz Riri ile beraber! Merakla maceralarını bekliyoruz Riri!

Yorumlar