Ana sayfa Diğer Fantazya DC Comics İyi Başladı Dedik ama İptaller Geldi

İyi Başladı Dedik ama İptaller Geldi

PAYLAŞ

DC yeni akımı DC You ile yeni hikayelere başlamış ve yeni yollara doğru yelken açmıştı. Herkes de bu duruma olumlu yaklaşmış, çoğu serisi olumlu eleştirilerle anılmıştı. Ancak yönetim öyle görmüyor olacak olmalı ki, beş adet seriyi de çat diye bitirdiğinin haberini verdi, hepimizi şok etti.

dc-dc-you

 

CBR aracılığı ile yapılan açıklamada iptal edildiği duyurulan beş seri, yaz aylarını düşük satış rakamları ile geçiren ve DC’nin farklı alanlarını temsil eden serilerden oluşuyor. Hatta bazılarının belirli bir sayıya kadar süreceklerine dair teminat verilmesine rağmen. Ve biz zaten uzun bir süredir, DC’nin bir numaralı mini-serilerinden Bat-Mite ve Bizarro’nun da Kasım’da son bulacağını biliyorduk. Bu seriler de 12. sayısı ile bitecek olan Gotham by Midnight, 16. sayısı ile bitecek olan Justice Leauge United, 13. sayısı ile bitecek olan Lobo, 7. sayısı ile bitecek olan The Omega Men ve Doomed oldu. Doomed 6. sayısıyla birlikte Kasım ayında, diğerleri ise Aralık ayında son bulacaklar. Haber ile ilgili asıl olay, bu serilerin eski üsul yazılmaya devam edilecek olması oldu. İptal sebepleri de asıl olarak bu yüzdenmiş. 
 
Böylece devamlılık dışı serilere gösterilen ilgi biraz azalacak gibi. Çünkü DC You satışları hâlâ rakiplerinin çok arkasına kalmış durumda. Ki bu hepimizi üzecektir ama kimseyi de pek şaşırtmayacaktır sanıyorum. Öbür taraftan bu işin tek olumlu yanı da, yazar Cullen Bunn’un, Sinestro serisine devam edeceği oldu. Ki kendisi aynı zamanda Lobo ve Aquaman’de yazıyor.

Yorumlar