Ana sayfa Animeler İzlenilmesi Gerekenler – Darker Than Black

İzlenilmesi Gerekenler – Darker Than Black

PAYLAŞ

Darker Than Black, Türkçesi, Siyahtan Kara olan bu serinin yönetmenliğini Tensai Okumura üstlenmiştir. İlk sezonu imdb kapsamında 8.0, ikinci sezonu ise 7.6 puana ulaşmış seri; fantastik, drama ve aksiyon türleri etrafında şekillenmiştir.

Tokyo’da kardeşi ile sakin ve güzel bir hayat yaşayan Hei ve kardeşinin birlikte yapmaktan en çok zevk aldıkları etkinlik bir gölün kenarında yılsızları seyretmek, incelemektir. Ve bir gün Tokyo’da Cehennem Geçidi denilen ve bir tanı konulamayan, incelenemeyen bir bölge birden beliriverir. Bu beklenmeyen ve şaşırtan belirme ile gerçek gökyüzü yok olur ve yapay bir gökyüzünde yıldızlar artık Hei ve kardeşi için bambaşka bir anlama bürünmüştür.

10 yıl sonra ,Cehennem Geçidi’nin açılmasının ardından, insanlar içinde nereden geldiği ve nasıl gerçekleştiği açıklanamayan güçlere sahip kişiler çıkar. Dünya, bir zaman sonra bu insanlara yüklenici demeye başlar. Halk arasında genel olarak bir tehlike olarak görülen yükleniciler için yaşam gerçekten zordur. Ana karakterimiz Hei ise, bu yükleniciler içinde en ünlü olanlarından biridir.

Yapay gökyüzünde yer alan her bir yıldız, bir yüklenicinin hayatını temsil etmektedir. İnsanlara göğe baktığı vakit eğer bir yıldız kayıyorsa, bir yüklenici son nefesini vermiş demektir.

Bir zaman sonra bazı hükümetler, teşkilat ve mafyalar yüklenicilerin bu gücünü kendi avantajları adına kullanmaya çalışır. Para veya istedikleri herhangi başka bir şey karşılığında yükleniciler verilen görevleri yerine getirmektedir. Tahmininiz üzerine pis işlerden oluşan bu görevler çoğu yüklenicinin ilgisini çekmektedir.

Fakat yüklenicilerin güçlerini her bir kullanmasının sonunda, bir bedel ödemeleri gerekir. Bu bedeller genel olarak yüklenicilerin yapmaktan zevk almadıkları, hatta bazen nefret ettikleri eylemlerdir.
Çoğusu içinse de Tanrı’nın onlara verdiği lütfun bir cezası olduğu düşünülür.

Fakat Darker Than Black içerisinde sadece yüklenicilerden bahsedemeyiz. Yaptıkları temelde aynı olan fakat bunun için farklı yöntemler kullanan kişilerde bulunur. Genellikle her bir yüklenici grubunda yer alan bu kişiler, gözle görülemeyecek uzaklıktaki yerleri, kişileri veya nesneleri görebilmektedir.

Baş karakterimiz Hei, çalıştığı kurum tarafınca başarıları sayesinde sevilen bir ajandır. Ekibinde yer alan görme engelli Yin, ve konuşan kedi Mao ile görevlerini yerine getirirken aynı zamanda Geçit’in sırrını çözmeye çalışan yüklenicilerden yalnızca biridir.

Sizi sürükleyeceğinden emin olduğum Darker Than Black’i, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Yorumlar