Ana sayfa Animeler İzlenilmesi Gerekenler: Zetsuen no Tempest

İzlenilmesi Gerekenler: Zetsuen no Tempest

PAYLAŞ

Zetsuen no Tempest, 2012-2013 döneminin 24 bölümlük tek sezonluk animesidir.

Zetsuen no Tempest Kyo Shirodaira tarafından manga olarak çıkarılmıştır. Ardından 2012 Ekim ayından, 2013 Mart ayına kadar Arihide Sano öncülüğünde animeye uyarlanmıştır.

Animenin konusuna gelecek olursak; ana karakterimiz Yoshino pek de sosyal olmayan ,bunu da pek umursamayan, sıradan bir lise öğrencisidir. Fakat tahmin edersiniz ki her sıradan öğrenciyi akıl almaz maceralara sürükleyen arkadaşlar vardır.

Zetsuen no Tempest’te bu arkadaş Mahiro Fuwa. Mahiro’yu amansız bir karakter yapan ise Hakaze adında genç ve güzel bir cadı ile anlaşma yapmış olmasıdır.

Bunun sebebi, Mahiro’nun kız kardeşinin anlaşılmaz bir şekilde öldürülmesidir. Bunun için intikam yemini eden Mahiro Hakuza ile bir anlaşmaya varır.

Fakat intikam düşüncesi Mahiro’nun zannettiği kadar kolay olmayacaktır. Özellikle Yoshino gibi olayların içine aniden atılmış biri içinse çok daha zor olacaktır. Önlerine çıkan engellerde genel olarak Yoshino’nun zaman zaman da Mahiro’nun uğraşlarını görebilirsiniz.

Tabii elbette karakterlerin kişisel olarak çıktıkları bu yolda karşılaştıkları problemler oldukları gibi kalmayarak, herkesi ilgilendiren sorunlara dönüşür. İsteseler de istemeseler de başladıkları bu yolculuğu bitiremeyen Yoshino ve Mahiro’nun tek seçeneği çıkan tüm sorunların üstesinden gelmektir.

Hakaze’nin kendilerinden gizledikleri sırlar açığa çıktıkça onunla da didişmeye başlayan ikilinin ara ara kendileri içinde de ters düştükleri oluyor. Mahiro’nun bir dönem için ortadan kaybolması ise Yoshino için işleri tahmin edebileceğinden daha kötüye götürüyor.

Animenin önde gelen özelliklerinden biri ise konudan özgün olarak, William Shakespeare’in “Hamlet”, “Romeo&Juliet” ve “The Tempest” eserlerinden yapılan alıntılardır. Benzer alıntıları kurgunun içine güzel güzel serpiştirmiş olmak Zetsuen no Tempest’in ayrıcalıklı özelliklerindendir.

“Ey öfke! Dön ateşe, yak bu bedeni. Dinsin beni kurutan intikama susamışlık yeter ki! Varsın olsun ucunda zalimlik ve merhametsizlik nefesi!”

Senaryosu, senaryosundan daha çok ilgi çeken alıntılarının yanında Zetsuen no Tempest çizimleri açısından da izleyicilerin beğenisini oldukça kazanmış bir anime.

Aksiyon, gizem, drama ve psikolojik türlerini içinde barındıran Zetsuen no Tempest’i sırf yerinde yapılan güzel alıntıları için bile izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorumlar
PAYLAŞ
Önceki makaleVE İNSAN ALDANDI!
Sonraki makaleIn Verbus Virtus : Konuşarak Büyü Yapın
Korku-gerilim, aksiyon, fantastik, bilim-kurgu filmlerini izlemeyi, kitaplarını okumayı seven, Star Wars, Karayip Korsanları ve Yüzüklerin Efendisi hayranı, yabancı dizileri takip eden, aksiyon, rpg oyunlarına ilgisi olan, Kratos aşığı, yeni yeni editörlük işine atılmış bir Ñoldo.