Ana sayfa Harry Potter Japonya Milli Quidditch Takımı

Japonya Milli Quidditch Takımı

PAYLAŞ

Quidditch bir tutku olmaya başladıktan sonra elbette büyücülüğün önemli ülkelerinden biri olan Japonya’ya da ismini ulaştırdı. Büyüyle ilgili her konuda diğer büyücü topluluklarından geride kalmayan hatta bazı konularda öne geçen Japonya Quidditch gibi bir oyuna da dokunuşlarını bırakmadan durmadı fakat Quidditch’in Japonya’ya, daha doğrusu Doğu Asya’ya ne zaman ulaştığı bilinmiyor.

 

Oldukça başarılı oyunculardan oluşan Japonya Milli Quidditch Takımı başarılı oyuncularının hepsini Mahoutokoro Büyücülük Okulu’nda yetişmiş olarak alıyordu. Bu oyuncular kendilerini fırtınalı deniz havasında ve oldukça zorlu bir eğitimle yetişiyordu. Komşu adadaki Muggle havaalanından kalkan hava araçları da cabası.

1

Quidditch oynayan her ülkede olduğu gibi Japonya’da Quidditch’i ciddiye almış, onu büyük bir oyun olarak görmüş ve bu yüzden de milli bir stadyum kurmadan bırakmamışlardır. Bir ülkenin milli bir stadyumu olması oraya gelen seyircileri enerji anlamında yükseltir ve bu da takımın oyuncularına pozitif anlamda yansır. Takımın oyuncuları kendi stadyumlarının bütün iyi, kötü yönlerini kullanabilir, doğru stratejileri uygulayabilir. Japonya Milli Quidditch Takımı da stadyumu olan her milli Quidditch takımı gibi stadyumunun avantajlarını sonuna kadar kullanmıştır.

Japonya Milli Quidditch Takımı’nın stadyumu her ülkenin milli Quidditch takımında olduğu gibi kendi ülkesini başlıca temsil eden şeylerle donatılmış. Saha kiraz çiçekleriyle örtülmüş bir mekanda kurulmuş ve eski Japon kalelerini andıran seyirci kuleleri inşa edilmiştir. Sahanın tabanı sudan oluşuyor ve bu sahadaki her oyuncu için aslında iyi bir özellik. Herhangi bir kazada düşüş yaşanırsa fazla hasar alınmayabilir tabi bu çok yüksekten uçulmazsa.
2

1473 yılından beri düzenli olarak yapılan Quidditch Dünya Kupası Turnuvası’na her yıl katılan Japon Quidditch Takımı’nın bilinen kupası yok ama en önemliler olarak görebileceğimiz 1994 Quidditch Dünya Kupası ve 2014 Quidditch Dünya Kupası Turnuvaları’nın ikisinde de önemli başarılar göstermiştir.

1994 Quidditch Dünya Kupası’nda maalesef bir derece alamamışlardır ama yetenekli ve farklı oyuncularıyla diğer ülkelerin bile gönlünü kazanmıştır.
2014 Quidditch Dünya Kupası’nda ise yarı finale çıkmış ama yarı finalde turnuvanın şampiyonu Bulgaristan’a kaybetmiştir ve turnuvayı üçüncü olarak bitirmişlerdir. Belki de onları 2002 yılında finalde Mısır’ı kupayı kaptırdıkları için istifa eden ve 2014 yılında dönüş yapan Viktor Krum’un durdurulamaz öfkesi fazla zorladı.

3

Oynadığını bildiğimiz iki sezonda da adını mutlaka iyi bir şekilde duyurmuş Japonya Milli Quidditch Takımı’nın tanımamız gereken 14 kahramanı var. Bu kahramanlar Mahoutokoro Büyücülük Okulu’nun zorlu şartlarına dayanmış, Dünya Kupası Turnuvası’na katılacak kadar kendini geliştirmiş, Uzak Doğu’ya ait dövüş sanatlarında beceriler elde edip bunu Quidditch’lerine yansıtmışlardır ve emeklerinin karşılığını kalplerini ısıtacak şekilde almışlardır.

4

1.Noriyuki Sato

Noriyuki Sato 1994 sezonu Dünya Kupası’nda Japonya Milli Takımı’nın kovalayıcılarından biridir. Tam doğum tarihi bilinmese de 1977 yılından önce doğduğu bilinen Sato, daha o yıllarda marjinal bir hava izlemiş ve saçlarını maviye boyatmıştır. Yanlış durumlar yaşanmasın diye söylüyorum Sato bir erkek! Belki de en başta bir hanım efendi sanan yalnızca benimdir..

5

2.Yoshihiro Suzuki

Yoshihiro Suzuki 1994 sezonu Dünya Kupası’nda Japonya Milli Takımı’nın kovalayıcılarından bir başkası. Noriyuki Sato ile aynı durumda olan Yoshihiro –hatta tüm takımla- da doğum tarihi bilinmeyenler arasında. O kadar da yaşlı göstermiyor aslında. Tahmin ediyorum; en fazla 22!

Yoshihiro, Sato’nun aksine saçlarını boyamayı değil güzel bir bant takıp saçlarını zenci stili yukarı vermiştir. Taktığı bant ile hoş durmayan gözlüklere sahip. Üzgünüm Yoshihiro moda ikonu olabilecek bir Quidditch oyuncusu değilsin!

Yoshihiro hakkında bilinen en ilginç şey ise ailesinden bazı üyelerin Britanya’ya taşınması ve Hogwarts’ta okuması. Yoshihiro’nun ne derece akrabası olduğu bilinmeyen Natsumi Suzuki adlı bir büyücünün 90’lı yıllarda Hogwarts’ta öğrenci olduğu biliniyor. Hem de Hufflepuff’lu bir öğrenci!

6

3.Ryotaro Tanaka

Ryotaro Tanaka 1994 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda oynamış son kovalayıcımız. Takımın kaptanı olan Tanaka belki de takımdaki en ikonsu saçlara sahip. Gözlük anlamında Yoshihiro ile aynı dertte diyebileceğimiz Tanaka saçlarıyla bütün açıklarını örtüyor. Tahmin ediyorum ki Tanaka en kötü ihtimal rakip tarafın kız taraftarlarının gönlünü çalmıştır.

7

4.Minaka Takahashi

1994 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Takımı’nın kadın oyuncularından biri olan Talahashi vurucu olarak oynamış oyunculardan biridir. Kardeşiyle beraber o sezon vurucu olarak iyi performans göstermiştir fakat kendisine ait bir fotoğraf yok maalesef.

5.Keiko Takahashi

Takımın bir diğer vurucusu Minaka Takahashi’nin kız kardeşi olan Keiko 1994 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda o da kardeşi gibi vurucu olarak oynamıştır. Maalesef Keiko Takahashi’nin de bir fotoğrafı yok.

6.Shizuka Watanabe

Shizuka 1994 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Quidditch’nda arayıcı olarak oynamış genç bir yetenek.

Tarz anlamında diğer kızların –hatta takımdaki erkeklerin- aksine tarzına önem vermeyip daha çok oyununa bakmıştır ve bunun ekmeğini yemiştir. Tarzı ise daha çok “İki toka takar çıkarım” olarak kalmıştır.

Kendisi hakkında en dikkat çekici şey ise sanırım bu fotoğraftır. Bu rahatlık bir arayıcının sahip olması gerekenden biraz fazla!

8

7.Tamotsu Iwamoto

Tamotsu 1994 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda oynayan son oyuncumuz. Kendisi tutucudur ve Quaffle’yi tutma yöntemleri oldukça ilgi çekicidir. Genelde direğe tutunup Quaffle’ye tekme atmayı tercih ediyor ama eminim başka numaraları da vardır.

Tarz anlamında o da Sato gibi değişik renkler tercih etmiştir. Taktığı gözlük ise pek hoş durmuyor. Anlaşılan gözlük konusunda yaşanan sıkıntılar Japonya Milli Quidditch takımında genel bir olay.

9

8.Ryuichi Yamaguchi

Yamaguchi 2014 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Quidditch Takımı’nın kovalayıcılarından biridir. 2014 sezonu oynayan bütün oyuncular gibi onun da bir fotoğrafı yok. Hiçbirin fotoğrafının olmamasının nedeni kendilerinden Pottermore üzerinden bahsedilmeleridir. Kendisi bir büyücüdür.

9.Kimiko Kurosawa

Kurosawa 2014 sezonunda Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Takımı’nın kovalayıcılarından bir başkası. Kendisi bir cadıdır.

10.Yoshi Wakahisa

Wakahisa 2014 sezonunda Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Takımı’nın kovalarının sonuncusudur. Kendisi bir büyücüdür.

11.Masaki Hongo

Masaki 2014 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Takımı’nın vurucularından biridir. Kendisi bir büyücüdür.

12.Shintaro Shingo

Shingo 2014 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Takımı’nın vurucularından biridir. Kendisi bir büyücüdür.

13.Todoroki

Todoroki 2014 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Takımı’nın tutucusudur. Kendisi oldukça başarılıdır ve Ginny Potter tarafından kahraman ilan edilmiştir.

14.Noriko Sato

Noriko 2014 sezonu Dünya Kupası Turnuvası’nda Japonya Milli Takımı’nın arayıcısıdır. Kendisi oldukça başarılıdır ve çeyrek finalde Nijerya’ya karşı oynanılan maçta gösterdiği performans ile efsaneler arasında olmuştur.

Yorumlar