Ana sayfa Diğer Fantazya DC Comics Jesse Quick Karakter Tanıtımı

Jesse Quick Karakter Tanıtımı

PAYLAŞ

jesse_chambers_saving_wally_west

 

 

JESSE QUICK KİMDİR?

 

Jesse Chambers Altın Çağ’ın iki süper kahramanı olan Johnny Quick ve Liberty Belle’nin kızıdır. New York, Queens’de dünyaya geldi. Anne ve babası o henüz çok küçükken boşandılar. Jesse büyüdükçe babasına daha fazla yakınlaştı. Sonrasında babasının hazırladığı formül ile (3×2(9yz)4a) Speedforce’a nasıl erişeceğini öğrendi.

 

Justice Society of America

 

Jesse, Gotham Üniversitesinde okurken uzun zamandır aktif olmayan ilk süper kahraman topluluğu olan Justice Society of America tekrar çıktı. Jesse bunun üzerine üniversite tezini “Süper kahramanların toplumumuza etkisi olarak” değiştirmeye karar verdi. Sonrasında Jesse dönen kahramanları ve onların maceralarını araştırmaya başladı. Babası onun her zaman bir kahraman olmasını istiyordu. Sonunda onu JSA’ya çağırdığında Jesse takımın onurlu bir üyesi olan Jesse Quick olarak JSA’da yerini aldı.

Birkaç yıl sonra tüm speedster’lar gizemli bir şekilde güçlerini kaybetti. Jesse gücünü tekrar kazanmak için sorumlu kişiyle karşılaştığında babası Johnny Quick kızını kurtarmak için kendi hayatını feda etti. Annesi babasının ölümü için onu suçladı. Jesse babasının ölümünden sonra onun şirketi olan Quick Start Enterprises’ı devraldı ve yönetmeye başladı.

 

The Titans

 

Titanlar’ın kurucu üyeleri takımı tekrar topladığında Wally takıma katılmadı ve onun yerine takımdaki Speedster olması için Jesse’yi önerdi. Nightwing Jesse’yi takıma davet etti fakat o onu önerenin Wally olduğunu biliyordu. Jesse bu takımda yükselerek kalmaya devam ederken annesinin yeni nişanlısı yatağında öldürüldü. Titans bu cinayeti araştırmaya başladığında annesinin nişanlısının annesini Jesse ile aldattığı anlaşıldı… Titans/Young Justice eventinden sonra iki takım ayrılmaya karar verdiğinde Jesse de takımdan ayrıldı ve solo olarak işine devam etti.
Liberty Belle
Babasının ölümünden bir süre sonra Jesse artık Jesse Quick olmayı haketmedeğini düşündü. Zoom yüzünden gücünü kaybettiğinde artık kostümünü giymeyi bıraktı, bir süre sonra Jesse annesinin güçlerine sahip olduğunu öğrendi. Daha sonra yeni Liberty Belle olarak bir süre hızını tekrar kazanana kadar Liberty Belle olarak devam etti. Flash Rebirth serisinde Reverse Flash ile dövüşmek ve Wally’nin ailesini kurtarmak için eski kostümüne benzer bir kostüm giyerek tekrar Jesse Quick haline geldi.

djovvo-465x1024

Tarihçe:

 

Jesse ilk olarak Justice Society of America v2 sayı 1’de görüldü ve karakter Len Strazewski ile Mike Parobeck tarafından yaratıldı. JSA, The Titans, JLA ve Flash Family gibi önemli ve büyük takımların içinde yer alan karakter bugüne kadar 408 sayıda görünmüştür. Ayrıca yaratıcılarının isimleri içerisinde Geoff Johns ve Dale Eaglesham gibi isimler de olan karakterin sadece hız gücü yoktur. Annesinin güçlerinide beraberinde taşır ve bu ona birçok seride yardımcı olmuştur.  Karakterin gerçek adı Jesse Chambers olmakla birlikte doğum tarihi bilinmemektedir ve Flash Family’nin önemli bir üyesidir. Flash Rebirth serisinden önce Hourman adlı bir karakter olan Rick Tyler ile evlenmiştir ve Rebirth’de Jesse Quick olarak dönmesinin en büyük destekçisi de kocasıdır.

Şuraya ufak bir spoiler ekleyeyim görmek istemeyen okumasın, Legends of Tomorrow dizisinin   sezon finalinin son kısmında gelen karakter Rick Tyler’dır. Yani Jesse Quick’in kocası olan Hourman. Flash evrenindeki Jesse Quick ile bir birliktelikleri olur mu bilinmez fakat oldukta merak uyandırıcı olduğu kesin…

Yorumlar