Ana sayfa Diğer Fantazya DC Comics John Constantine Tanıtım

John Constantine Tanıtım

PAYLAŞ

BİLİNMESİ GEREKENLER

 

Karakter Adı:John Constantine

Doğum Yeri: İngiltere,Liverpool

Lakabı: Hellblazer

 

HİKAYE

 

John Constantine’in şanssızlığı doğuştan geliyor. John daha doğarken, annesi doğum nedeniyle ölüyor ve babası bu nedenle
John’dan pek hoşlanmıyor. John’a annelik yapan bir ablası var, hatta neredeyse ablası büyüttü John’u.

John Constantine’in şu meşhur sigara bağımlılığı 15 yaşında başladı, hatta neredeyse her gün 30 dal sigara bitiriyordu.
John’un büyüye merakı da yine küçük yaşlarda başladı, küçük şeyler başardıysa da yeterli değildi. Daha sonra da evden kaçtı.
1969’da kendi parasıyla ilk evine yerleşti, Chas Handler ile de orada tanıştı. Daha sonradan Chas Handler John’un en yakın dostu oldu.

John sonradan müziğe de ilgi duysa da büyü her zaman ilk önceliğiydi, tabi zamanla hedefine daha çok yaklaşmıştı ve sonunda cin çıkarma, kandırma gibi büyülerde ustalaşmıştı. Bununla yetinmeyip büyüyle ilgili daha fazla şey öğrenmek isteyen John, bir çok ülke gezdi.

Sonunda soluğu San Francisco’da aldı ve zaten ünlü Zatanna Zatara ile de orada tanıştı. O zamanlar Zatanna, Nick Necro isimli başka bir büyücü ile birlikteydi. Bu ikili John’u başlarından savmaya çalıştı ama John ”Gerçek büyüyü öğrenmek istiyorum.” deyince Nick abimiz “Gerçek büyünün bir bedeli vardır constantine.” diyerek cevabını verdi.

Fakat John vazgeçer mi? Tabi ki hayır, John bir şekilde bu ikiliyi ikna etti.

John bizimkilerle oradan oraya koşuşturur, maceradan maceraya atılır. Tabi durum öyle olunca John da bayağı bir şey öğrenir, aynı zamanda aralarındaki arkadaşlık bağı da güçlenir ama daha sonradan bizim Nick büyü kitaplarıyla kafayı bozar ve John ile Zatanna’dan uzaklaşır.

Durum böyle olunca John ile Zatanna’nın arası arkadaşlıktan daha öteye gider, tam bunlar öpüşecek iken Nick bunları görür, John açıklamaya çalışırken Nick umursamıyormuş gibi yapar.

Ertesi sabah Nick, John’u arar ve başının dertte olduğunu Cold Flame’in onu yakaladığını, söyler tabi ki John hemen yardım etmek ister.

Not:”Cold Flame” Zatanna ve Nick’in peşinde olan bir tarikattır, bu ikilinin peşlerinde olma sebepleri ise Zatanna’nın babasının zamanında bu tarikata çok çektirmesidir.

John oraya varınca her şeyin bir tuzak olduğunu, Nick’in Cold Flame ile bir anlaşma yaptığını görür, daha sonra orada sıkı bir kavga çıkar ama John ile Zatanna kazasız belasız dövüşü atlatır.
Aynısını Nick için söyleyemeyeceğim. John, Nick’i öldürür ve Nick’in sırtından o ünlü kahverengi Trençkot’unu alır. İşte John’un John Constantine olma macerası bu şekildedir.

Şimdi bir de John Constantine hakkında az bilinenlere göz atalım.

John Constantine Hakkında Az Bilinenler

  • John Constantine zamanında şeytanı kandırıp kanserini iyleştirmesini sağlamıştır.
  • Şu anda çizgiromanlar’da 50-55 yaş arasındadır.
  • John Constantine, diğer kahramanların aksine 5 yılda 1 yaş atlama değil de bizim gibi her sene 1 yaş atlıyor, haliyle diğer kahramanlara nazaran daha hızlı yaşlanıyor.

 

GÜÇLERİ

  • Genel olarak her tür büyüyü yapabilir.
  • Büyülü silahları vardır. Örneğin; Kutsal Su.
  • Pek güç sayılmasa da iyi bir nişancıdır.
  • Ateşi kontrol edebilir, tabi ki büyü sayesinde.
  • Astral seyahat yapabilir.
  • Ruh çağırmak, ölüler ile haberleşmek.
  • Yine büyü ile ışınlanabilir.

Yani John Constantine, büyü ile hemen hemen her şeyi yapabilir.

Yorumlar