Ana sayfa Diğer Fantazya DC Comics Justice League Part 1’de görebileceğimiz 5 villain!

Justice League Part 1’de görebileceğimiz 5 villain!

PAYLAŞ

DC Comics, Man of Steel ve Batman v Superman: Dawn of Justice ile film evreninin başlangıcını yaptı. Şüphesiz en çok beklenen film, iki part halinde izleyeceğimiz Justice League filmleri. Man of Steel’de General Zod’u, Dawn of Justice’de ise Lex Luthor’ı kötü adam olarak gördük. Bu iki karakter DC’nin en önemli villainlarından. Peki 2017’deki Justice League filminde, süper kahramanlarımızı bir araya getirecek tehdit ya da tehditler(filmde 2 villian’ı görebileceğimiz de söyleniyor.) ne olacak? Seçenekleri sizin için sıraladık.

 

 

1)Darkseid:

 

justice-league-part-one-who-will-be-the-big-bad-new-52-jl-vs-darkseid-352196

 

-Darkseid için Justice League’in 1 numaralı düşmanı dersek yanlış olmaz. Dawn of Justice’i incelediğimiz yazımızda Darkseid’a yapılan göndermelerden bahsetmiştik. Yani kesin olan şey, Darkseid’ı part 2’de kesinlikle göreceğiz, part 1’de ana düşman o olmasa da konu ona kesinlikle bağlanacak.

 

-Darkseid en güçlü aday, bu doğru, ama olacağına şüphe duymamı sağlayan birkaç şey var. Birincisi part 1’de Green Lantern’ın olup olmayacağının, olursa da rolünün ne olacağının belli olmaması. Takımın önemli bir üyesi yokken Darkseid’a karşı savaşmaları mantıksız geliyor. Aynı zamanda Superman’in dönüşü de bu filmde olacağı için hemen Darkseid ile savaşmaları bana olası gelmiyor.

 

 

2)Brainiac:

 

brainiac-superman-slice

 

-İkinci en büyük adayımız ise Brainiac. Superman Kripton gemisini aktif ettiğinde Zod haberdar olmuş ve dünyaya gelmişti, Brainiac’ın da onun varlığını öğrenmiş olması olası. Gelişinin zemini hazır. Justice League’e kafa tutabilecek kadar da güçlü bir düşman.  Brainiac’ın DC sinematik evreninde kesinlikle kendine yer bulacağını düşünüyorum. Bu Justice League filminde mi, yoksa Man of Steel 2’de mi olur göreceğiz.

 

-Açıkçası benim beklediğim ve istediğim villain kendisi. Part 1’de Brainiac’ı, Part 2’de Darkseid’ı görsek fena olmaz mıydı?

 

 

3)Maxwell Lord:

 

1842692-maxwell_1

 

Bp9tYQoCEAAFQNt

 

-Doğruluğu kesinleşmemekle birlikte böyle bir iddia var, Martian Manhunter ve Maxwell Lord filmde gözükebilir. Aynı zamanda filmin villain’i olarak Darkseid gösteriliyor. Yazının başında iki kötü adam görebiliriz demiştik, Max Lord ve Darkseid, neden olmasın?

 

 

4)Aquaman ve Atlantis:

 

Batman-V-Superman-Dawn-of-Justice-Aquaman-Cameo-Scene

 

-Justice League’in New 52’ya benzeyeceğini biliyoruz, neden Throne of Atlantis hikayesi de alınmasın ki? Aquaman, Dawn of Justice’deki kısa sahnesinde pek de dost canlısı görünmüyordu. Aquaman’in hangi tarafta olacağını tam olarak kestirmek güç olsa da, onu veya kardeşi Orm’u Justice League’in karşısında görebiliriz.

 

5)Joker ve Lex Luthor:

 

why-we-need-the-joker-and-lex-luthor-together-in-a-dc-live-action-movie-750818

-İkisi de cast edilmiş ve evrende olacağını bildiğimiz karakterler, ikisini de Justice League’den önce birer filmde göreceğiz.  Batman ve Superman’in sürüklediği Justice League’in karşısında neden en büyük düşmanları olmasın ki?

 

-Çok ihtimal verdiğim bir seçenek değil, o yüzden beşinci sıraya koydum. Lex Luthor’ı henüz Batman ve Superman’in karşısında gördük, Joker’in de Batman solo filmleri dışında bir rolü olacağını düşünmüyorum.

 

 

 

Yazarın düşüncesi: Ben ilk filmde Brainiac’ı, ikincisinde Darkseid’ı göreceğimizi düşünüyorum. Hatta istiyorum. DC, BvS’de izlediği politikayı devam ettirirse, 2. ya da 3. fragmanda ortaya çıkacağını düşünüyorum. Umarım Justice League filmi ile evrene giriş yaptıkları iki filmin yarattığı hafif burukluğu telafi edebilirler.

Yorumlar