Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Kamplar Muharebesi

Kamplar Muharebesi

PAYLAŞ

Kamplar Muharebesi

Fısıltılı Orman’da olanlardan haberi olmayan 3e bölünmüş Lannister ordusu bu sırada Nehirova’yı kuşatmaktadır. Robb Stark birliklerini dinlendirdikten sonra gece baskını yapmak için plan kurar ve harekete geçer. Öncü birlikleri Brynden ‘Karabalık’ Tully’nin kumanda ettiği kuzeyli ordu, gece vakti kamplardaki tüm nöbetçileri öldürür ve demirden çitleri yıkar. Ardından tüm gücüyle Lannisterlar’ın tepesine biner.

Bu sırada hala Nehirova’yı kuşatan Lord Brax adamlarına, sallarına binmelerini ve karşıdaki 2. kampa kaçmalarını söyler fakat Nehirova duvarlarındaki Nehirli askerler salları taş yağmuruna tutar, beş büyük sal Nehirli askerler tarafından alabora edilir.

Karşıya geçmeyi başaran Lannister askerlerini ise bir sürpriz beklemektedir, Stark süvarileri 2 kampa birden dalmıştır ve kamplardaki tüm askerleri kılıçtan geçirmektedir, sallardan inmeyi başaran Lannister askerlerini nehrin karşısındaki kuzeyliler öldürür (bu sırada halen karşıya geçmenin peşinde olan Lord Brax’ın teknesi batmıştır ve ağır zırhının içinde yüzemeyen Lord Brax ölmüştür).

Ardından kuzeyli askerlere bir yeni ordu daha katılır. Kuzeyli ordulara önderlik eden Lord Mallister,  İrijon Umber, önlerinde ise Genç Kurt Robb Stark ve ulu kurdu Bozrüzgar kamplara dalar (savaş sırasında ulu kurt Bozrüzgar’ın bir düzine at ve 4 Lannister askerini öldürdüğü bilinmektedir).

Lannister askerleri Robb Stark’ın süvarilerinin başlattığı atağı kesmek için mızrakçılarını öne yerleştirir fakat bu sırada Nehirova’nın kapıları açılır ve Lord Tytos Blackwood Nehirli askerleri ile savunma yapan Lannister askerlerini arkadan vurur. İrijon Umber tüm kuşatma kulelerini yerle bir eder ve Lord Blackwood, Lord Edmure da dahil tüm esirleri kurtarır.

Kalan son Lannister kampının başında ise Sör Forley Prester bulunmaktadır, diğer iki kampın düştüğünü görünce 5.000 adamını toparlayıp kaçmaya çalışır, fakat ordunun içinde bulunan Tyroshlu paralı askerler yenildiklerini anlayınca Forley Prester’a ihanet ederler ve tüm orduyu kılıçtan geçirirler. Savaş sonunda tüm Lannister kampları yok edilmiştir ve kuşatma kaldırılmıştır.

Yorumlar