Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Özel Bükme Teknikleri : Kan Bükücülük (Avatar)

Özel Bükme Teknikleri : Kan Bükücülük (Avatar)

PAYLAŞ

 

Özel Bükme Teknikleri : 4 ana bükme yeteneğinden (Ateş,Su,Toprak,Hava) türemiş olan özel bükme teknikleri, sadece yetenekli bükücüler tarafından kullanılabilir. Her özel bükme tekniği, kendi kök elementinden ayrı bir uzmanlık ister. Bu teknikleri çok az kişi başarıyla uygulayabilir ve aynı şekilde çok az kişi tarafından öğretilebilir. Bazı durumlarda bu teknikler, diğer bükme sanatlarının esas ilkelerinden daha ayrı bir anlayış ister.

Kanbükücülük 

Su bükücülüğünün yan yeteneğidir. Tüm özel bükme tekniklerinin arasındaki, en karanlık ve en ölümcül teknik olarak tanımlanır. Bir zamanlar Güney Su Kabilesi’nin usta bükücüsü olan Hama tarafından keşfedilmiştir. Su bükücüleri ele geçiren bir tesiste tutsak altındayken, tüm yaşayan organizmaların su içerdiğini fark eden Hama, bu tekniği kullanarak tesisten kaçmıştır.

İlk kan bükücü, Hama

Kanbükücülük, kullanan bükücünün karşısındaki kişinin bedeninin içindeki tüm suyu manipüle ederek, kişinin tüm hareketlerini kontrol etmeyi sağlar. Öğrenilmesi çok zor olan kanbükücülük, sadece becerikli su bükücülerin öğrenebildiği bir tekniktir. Bu tekniğin gelişmiş ve karmaşık doğasından dolayı, sadece bir su bükücünün gücünün tam anlamıyla ortaya çıktığı Dolunay zamanında kullanılabilir.

Eşitlikçilerin Lideri ve en güçlü Kan Bükücü, Amon

Yakone, Tarrlok ve Amon dolunay zamanı olmadan da bu tekniği kullanabilen su bükücülerdir. Buna rağmen, bu teknik için en çok çalışmış ve kendini vermiş karakterlerde kendileridir. Çok güçlü ve bahşedilmiş bir kan bükücü olan Amon bu tekniği, bükücü insanların çi yollarını kapatarak bükme güçlerini ellerinden alırken kullanmıştır.

Ayrıca bu teknikte uzman sayılan Yakone ve Amon, kollarını kullanmadan sadece zihinlerinden bu tekniği uygulayarak, psişik kan bükücülük adlı yeteneğe de sahip olmuşlardır. Öyle ki Yakone bu yeteneği kullanarak yargılanma sırasında elleri bağlı bir şekilde, koca bir salondaki Aang,Sokka,Toph’da dahil herkesi kontrol altına alabilmiştir.

Yakone, Avatar Aang ve Sokka’nın kanını bükerken.

Kan bükebildiği bilinen karakterler;

  • Hama
  • Katara
  • Tarrlok
  • Yakone
  • Amon
Amon, bu ölümcül tekniği kullanırken

 

Yorumlar