Ana sayfa Dizi / Film Filmler Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı

PAYLAŞ

Karayip Korsanları film serisinin 5. Halkası olan Salazarın İntikamı, film konusunda 4. Filmin ardından başarılı olduklarını söylebiliriz. 4. Filmde hikaye kopukluğu ve tutarsızlıklardan sonra ana hikayeleri ile bağlantısı olan 5. film Salazarın İntikamı hikayeye gayet hoş detaylar katmış.

Jack Sparrow mürettebatından ve gemisinden ayrı düşmüş ve her zamankinden çok sarhoş olmuşken öğrenir ki en eski düşmanı intikam için geri gelmektedir. Her zamanki gibi bir sürü karmaşık bir o kadar da rastgele gelişen olayla ile düşmanını alaşağı etmeye çalışacaktır.  Bu sırada ise Hollandalı’nın kaptanı Will Turner’ın oğlu Henry, babasının lanetini yok etmenin yolunu aramış ve bulmuştur. Laneti çözmenin tek yolu ise denizleri kralı olan Poseidon’nun 3 Başlı Mızrağıdır.

Film de yeni kadın karakterimiz Carina yetimhanede büyümüş ve babasının ona bıraktığı kitapta olan Mızrağa giden haritayı çözmeye çalışmaktadır. O sırada Henry denk gelmiş ve beraber Mızrağı bulmak için uğraşmakta iken Jack’e denk gelirler ve o da Salazar’ın laneti bozup onun intikamından kaçmak için onlarla beraber Mızrak arayışına başlamıştır. Denizlerin sahibi olmak isteyen Barbarossa ise gemilerinin Salazar tarafından yok edilmeye başladığını duyunca öncelikle Salazara gidip Jack’i bulacağını söylemiştir. Fakat Jack de yardım etmek üzere Mızrak arayışına katılır. Sürükleyici hikayesi, güldüren sohbetleri ve olmazsa olmaz tayfa geyiklerinin gırla uçtuğu Karayip Korsanları: Salazarın İntikamı ya da diğer ülkelerdeki gösterime girdiği Pirates Of The Caribbean Dead Men Tell No Tales adıyla gayet iyi bir başarıya imza atmıştır.

Filmin kesinlikle bendeniz Bilal Aslan tavsiyesiyle izlemenizi tavsiye eder filmle ve sağlıcakla kalmanızı temenni ederim.

Yorumlar