Ana sayfa Oyunlar Bir Profesyonel Oyuncuyu 3 Kelimeyle Nasıl Öldürebilirsiniz ?

Bir Profesyonel Oyuncuyu 3 Kelimeyle Nasıl Öldürebilirsiniz ?

PAYLAŞ

Görünüşe göre bir e-spor oyuncusu kısa bir periyot kariyeri olsa da yaşadığı son aksilikten sonra e-spor kariyeri durdu.

”Guru” isimli StarCraft oyuncusu, kendisini e-spor dünyasından oyun içinde bir oyuncunun yazmış olduğu üç kelime ile kesti.Bu üç kelime resimde gördüğünüz üzere “i hate muslims“ yani “müslümanlardan nefret ediyorum“ sözü ile bir oyuncu tarafından dile getirilmiş.

starcraft

Takımından ayrılmasıyla beraber takımı da bunun için bir tweet attı.Kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.

Guru asıl adı Szymon Nieciag ve sponsoru olan Polonyalı bir e-spor oyuncusudur.Twitch ve diğer yayın platformlarında yukarıdaki açıklama gerçekleşinceye kadar ve topluluktan dışlanıncaya kadar popüler bir yayıncıydı.Ayrıca e-spor hayatından ve oynamakta olduğu takımı ile bağlantısı kesildi.

Hâla Team Liquid’in forumlarında Guru’nun açıklamaları ile beraber tartışma devam etmekte, ve durumunu neden bu kadar dramatize ettiklerini soruyorlar.True E-Sports takımı canlı olarak yapılan böyle bir söylemle bağlantılı olmadıklarını söyleyerek bağlantılarını kestiler.

Olayın gerçekleşmekte olduğu canlı yayına buradan ulaşabilirsiniz.                                                                         1.Saat,44.dakika civarlarında olay meydana gelmektedir.

 

 

 

 

Yorumlar