Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Ve Karşınızda Pokemon GO Oyun Rehberi!

Ve Karşınızda Pokemon GO Oyun Rehberi!

PAYLAŞ

Sadece Yeni Zelanda ve Avustralya’da çıkmasına rağmen tüm dünyada çığ gibi yayılmaya devam eden Pokemon GO ülkemizde de hayli rağbet gördü. Zira şu an bile dışarı bakarsanız büyük ihtimalle gözlerini telefona kilitleyip de caddelerde Pokemon arayan birilerini görebilirsiniz. Fakat oyun aniden çıktığı gibi, oyuncuların da kafasında hayli sorular bıraktı; nedir, nasıl oynanır vesaire. İşte bu makalemizi oyunu oynarken size rehberlik etmesi için tasarladık.

PokeStop:

pokestop

Haritada gördüğünüz mavi dörtkenler şeklinde olan yerlerin ismi PokeStop’tur. Peki nedir bu PokeStop? Bunlar sizin yakınlarınızda yer alan mimari veya tarihsel mekanlardır ve eğer PokeStoplar’a uğrarsanız, Pokemon yakalamanızda size yardımcı olacak PokeBall, ya da başka bu türden olan eşyalar elde ede bilirsiniz.

Pokemon antrenörlüğü:

Pokemon GO oyununu diğerlerinden farklı kılan noktalardan biri de sonunda hayalini kurduğumuz Pokemon antrenörlüğü hayalimize kavuşuyor olmamız. Fakat bunun için önce belli bir seviyeye gelmemiz lazım. Bunun içinse durmadan Pokemon avlamamız ve tecrübe toplamamız gerek. Üstelik, seviyeniz ne kadar yüksek olursa, PokeStoplar’da elde edeceğiniz hediyelerin kalitesi de o kadar yüksek olur.

Takımlar ve Spor salonları:

pokemon gym

Oyunda belli bir seviyeye geldikten sonra spor salonları kurmak için Kırmızı, Mavi veya Sarı olmakla bir takıma katılmanız gerekecek. Spor salonları haritanızda gri ikonlarla yer alacaktır.
Takımlara katıldıktan sonra Pokemon’unuzu boş Spor salonlarından birine koyabilirsiniz. Eğer spor salonu başka takım tarafından tutuluyorsa, ona savaş açabilirsiniz. Eğer galip olursanız Spor salonunu ele geçirmiş olursunuz.

Geliştirme ve güçlendirme:

Pokemon-Go-beta-changes-in-evolution-and-trainin

Diğer Pokemon oyunlarında olduğu gibi Pokemon GO oyununda da kendi pokemonlarınızı geliştirebilirsiniz. Fakat bu defa bu prosedür biraz farklı işliyor; bir pokemon’u geliştirebilmeniz için aynı tür pokemon’dan yeterli sayıda elde etmeniz gerekiyor. Geliştirme için gerekli olan şekerleri (candy) ise pokemon’u transfer ederek elde edebilirsiniz. Fakat bu zaman pokemon kaybolacaktır. Bu sebeple aynı pokemon’dan yakalamayı ihmal etmeyin. Unutmayın ki, her transfer sadece 1 şeker kazandırıyor.

Pokemon’unuzu güçlendirmek içinse size yıldız tozu (stardust) ve şekerler gerekli. Yine aynı yoldan şekerler elde edebilirsiniz. Pokemon’unuzu geçlendirmek onun can ve şampiyonluk puanını artırır.

Pokemon Yumurtaları:

Pokemon Go oyununun en güzel özelliklerinden biri de PokeStop mıntıkalarında Pokemon yumurtaları bulma ihtimalinizin olması. Peki bu yumurtalarla ne yapmak gerek? çok basi. Önce yumurtayı kendinizle alıyorsunuz ve yürümeye başlıyorsunuz. Yeterli sayıda adım attığınzdaysa – yeterli adımın kaç olduğuysa muamma, büyük ihtimalle pokemon’a göre değişiyor – yumurta çatlar ve içinden yeni bir pokemon fırlayıverir.

Pokemon GO oynarken size yardımcı olacak bilgiler maalesef ki bu kadar. Daha çok bilgi elde ettiğimizde sizinle paylaşacağımızdan da emin olun. Hepsi ve daha fazlası iç

Yorumlar