Ana sayfa Animeler Katekyo Hitman Reborn Tanıtım

Katekyo Hitman Reborn Tanıtım

PAYLAŞ

Katekyo Hitman Reborn! Akira Amano adlı Mangaka tarafından kaleme alınmış, 203 bölümlük bir animedir. 203 bölümden sonra mangadan seriyi kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Konu bakımından orjinal olan serilerden birisidir. İtalya’da en ünlü ve en güçlü olan Vongola mafya ailesinin başında 9.Nesil Patron olan Timoteo, gelecek nesil mafya babasının eğitilmesi için Reborn adlı özel tetikçisini ana karakterimiz Tsuna’nın yanına gönderir.Gönderdiği özel tetikçi bir bebektir ve çok katı kuralları vardır. Ama ne yazık ki ana karakterimiz mafya babası olmak için hiç bir vasfa sahip değildir. Utangaç, korkak, ve zayıf bir karakterdir. Ama Timoto’nun yolladığı özel tetikçi Reborn Tsuna’yı bir mafya babası yapmaya kararlıdır ve Tsuna’nın ona karşı hiçbir şansı yoktur.Reborn Tsuna’yı eğitirken Vongola ailesinin özel silahlarını kullanır.

maxresdefault

Bunlardan birisi de ‘Son Arzu‘ kurşunudur. Bu kurşunun özelliği bir insan bu kurşun tarafından vurulursa son arzusunu yerine getirmek için tekrardan hayata döner ve vurulan kişiye 5 dakikalığına arzu ile dolmasına sebep olur. Ana karakterimiz Reborn’dan ve Son Arzu kurşunundan çokça şikayetçi olsa da kullanmayı öğrendikçe ufak sorunlar ortadan kalkar. Hayato Gokudera 10.nesil mafya patronu olacak Tsuna’yı aramak için Japonya’ya gelir ve Tsuna’ya onun sağ kolu olmak istediğini söyler. Tsuna mafya babası olmak istemediği ve bu hayatı istemediğini sıkça söylese de ne Gokudera ne de Reborn onu bir türlü rahat vermeyip bu yolda ilerlemesini sağlarlar. Tsuna bir kızdan hoşlanır fakat ona açılacak cesareti yoktur. Son arzu kurşunu sayesin de bir çok kez komik duruma düşsede bir çok kez insanların Tsuna’ya inanamayacağı şeyler yaptırmıştır. Bu yüzden bu serinin başları oldukça komik ve eğlencelidir.

Animenin türüne gelecek olursak bol komedili bol aksiyonlu ve elbette ki bol maceralı bir seridir. 10.Vongola ailenin as üyelerine gelecek olursak elbetteki başta 10.Mafya babası var:

Tsunayoshi Sawada

tsuna

Müstakbel Mafya babamız başarısız, utangaç ve zayıf bir orta okul öğrencisidir. Zor bir durumla karşılaştığında ağlayıp hemen pes edebilen bir karakterdir. Ama Reborn Son Arzu kurşunu sayesinde onu biraz daha sportif ve cesur birisi yapmaya kararlıdır ve izlediği yollar ne kadar korkunç ve acımasızca olsa da bu Tsuna’nın değişmesine neden olur.Gerçi her zaman olduğu gibi hoşlandığı kıza karşı oldukça utangaçtır.

Ailenin diğer üyelerine gelecek olursak İkinci sırada mafya babasının sağ kolu var:

Hayato Gokudera

gokudera

Gokudera İtalya’da eğitim görmüş ve Japonya’ya mafya babasını bulmaya gelmiş bir transfer öğrencidir.İtalya’da dinamitler üzerine oldukça iyi eğitim görmüş bu karakterimiz her yerinde dinamit taşıyabilme özelliğine sahiptir.Ayrıca Tsuna’ya oldukça sadıktır. Kişisel özelliklerine gelecek olursak aile içinde ki diğer üyelerle pek anlaşamasa da aslında hepsi Tsuna’yı kıskandığındandır. Oldukça eğlenceli ve diğer mafya aileleri hakkında oldukça bilgilidir. Bu bilgiler sayesinde Tsuna’ya oldukça yardımcı olmuştur.

Artık diğer as üyelere geçebiliriz.

Takeshi Yamamoto

yamamato

Tsuna’nın sınıf arkadaşı olan Yamamoto çok başarılı bir öğrencidir.Ailesinin sahip olduğu sushi dükkanı vardır. Tsuna ve diğer aile üyeleri sık sık o restoranta gidip sushi yerler. Yamamoto’nun Vongola ailesine katılma nedeni Reborn tarafından ikna edilip bütün olan biteni bir oyun sanmasıdır. Oldukça eğlenceli olan Yamamoto olaylardan zevk alıp eğlendiği için Reborn’un “oyun”larına katılarak kendini kanıtlamıştır. Reborn tarafından da kabul görülen Yamamoto kendisi farkında olmadan Vongola ailesinin bir parçası olmuştur.

Ryohei Sasagawa

sasagawa

Gelelim ailenin en canlı ve atletik kişisine kendisi Tsuna’nın hoşlandığı kızın abisidir.Boks sporun da oldukça başarılıdır. Mücadele için yanıp kül olan Sasagawa gençlik duygularını dolu dolu yaşayan bir karakterdir. Hemen gaza gelir kolay kolay pes etmez. Rakipleri ile dövüşürken her zaman zevk alır. Bu yüzden sürekli Tsuna’nın etrafında gelişen olaylara ilgilidir ve böylece kendi isteği ile aileye katılır.

Kyoya Hibari

hibari

Tsuna’nın okuduğu okulun disiplin komitesinin lideridir.Oldukça sert, esrarengiz ve korkutucu görünür.Hibari’nin korkutucu görünmesinin nedenleriniden birisi de çok yetenekli bir dövüşçü olmasıdır. Bunu fark eden Reborn onu aileye dahil eder.Önceden de değimiz gibi Tsuna’nın başından geçen olayların bir bölümü okulda olur ve okulda büyük hasarlar oluşur. Ne yazık ki Hibari okula zarar gelmesinden nefret eder ve çoğu Hibari’nin öfkesi ile karşılaşır. Gokudera gibi oldukça sadık bir karakterdir. Genelde yalnız başına kuşu ile vakit geçirir.

Lambo

lambo

Şüphesiz ki seride ki en eğlenceli karakterlerdendir kendisi. Bovino Ailesi’nde, hem zayıf olduğu hem de aynı zamanda büyük bir silah arsenaline sahip olduğu söylenilen mafya ailesinde doğmustur. 5 yaşına geldiğinde Japonya’ya seyahat eder ve Reborn’u aramaya başlar. Yolları elbette ki karşılaşır ve aralarında tatlı atışmalar olur.
Lambo Reborn’un aksine özel bir bebek değildir. 5 yaşında küçük sinir bozucu bir çocuktur. Ayrıca 10 yıl bazukası adında özel bir silahı vardır. Tsuna tarafından aileye dahil edilir.

Chrome Dokuro

chrome1

13 yaşında olan narin ve sessiz bir kızdır. Hibari gibi çok esrarengiz bir karakterdir.Sağ gözünde bir göz bandı vardır bu göz bandının üzerinde de bir kuru kafa resmi vardır. Tsuna ile ilk karşılaşmaları düşmanca olsa da Tsuna onu aileye davet eder ve Chrome’da aileye dahil olmuş olur. Kendisinin beyaz bir baykuşu vardır.İlk önceleri farklı bir okulda okusa da aileye katıldıktan sonra Tsuna’nın sınıfına transfer olmuştur.

Yorumlar