Ana sayfa Oyunlar Dota 2 Virtus.Pro Hile Yaptıklarını İtiraf Etti !

Virtus.Pro Hile Yaptıklarını İtiraf Etti !

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen The Summit Büyük Final Elemelerinde hile yaptıklarını itiraf etti.

Virtus.Pro’nun , VegaSquadron takımının carry oyuncusu Vladimir ‘No[o]ne’ Minenko’nun Avrupa büyük final elemelerinde 4.oyunda turnuva yöneticilerine bilgi verilmeden oynamasından dolayı bu yaz AdFinem Los Angeles’e The Summit 5 canlı etkinliği için seyahat ediyor olacak.VP_denied_small

29 Mayıs’taki Büyük Finalde 3.Oyun serilerinde Virtus.Pro ve AdFinem arasında geçen maçta , Ilya ‘ALOHADANCE’ Korobkin internet bağlantısını kaybettiği zaman 15 dakikanın sonralarında uzun süreliğine ara verildi. 10 dakikanın sonunda Virtus.Pro takımı fazladan 2 dakika daha beklenmesini istedi , belirtilene göre ALOHADANCE internet kafeye oynamak için gitmişti ve oyuna girmek için istenilen kodu bekliyordu(Muhtemelen Steam Kimlik Doğrulama Kodu).

VP code game 3

AdFinem kendi sahip oldukları bekleme hakkını Virtus.Pro’ya yardım etmek için harcadı ve 20 dakika bekledi fakat Aloha gelmedi ve oyun devam etmedi.Kısa bir süre sonra en iyi beş serisi 2-1 skora alındı.

Bir sonraki maçın başlangıcında Virtus.Pro Aloha’nın internetinin geri geldiğini iddia ettiler ve normal bir şekilde oynayabilceklerini söylediler ve Aloha bile ”şimdi internetim çalışıyor” tweetini attı.

Virtus.Pro Carryleri için Juggernaut’u seçti ve seriyi 5.oyuna belirli bir şekilde sürdü.Fakat oyun devam ettiğinde maç reddit portalı üzerinden tartışma açıldı ve burada Aloha’nın kullandığı uyuşmayan teleport iteminin kullanıldığı yerin burada farklı bir tuş sisteminin yer aldığına değiniyordu.

tp aloha

3. oyunda ALOHADANCE’nin tp için kullandığı slot.

jugger TP

4. oyunda ALOHADANCE’nin tp için kullandığı slot.

Son gece Virtus.Pro , turnuvanın kurallarına uymadığını ve The Summit 5 turnuvasından çekildiğine dair resmi bir duyuru yaptı.

 ”Fanlarımızdan , BTS’den , rakiplerimizden ve Dota 2 Topluluğundan özür diliyoruz.Bu turnuvanın kurallarına uymadığımızın farkına vardık ve bu turnuvuada ilerleyemeyeceğimizi anladık.”- Anton Cherepennikov, Virtus.Pro takımının CEO’su.

Reddit Polisleri yine konuştu :).                                                                                                                                           Buradan alıntı az çok çevirebildim.Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar