Ana sayfa Star Wars Kevin Feige Lucasfilm’in başına mı geçiyor?

Kevin Feige Lucasfilm’in başına mı geçiyor?

PAYLAŞ

Bu hafta Lucasfilm ve Marvel cephelerinden çok önemli haberler geldi. Spiderman’in geri dönüşü akabinde Kevin Feige’nin yeni bir Star Wars projesinde yer alacağını öğrenmiş olduk. Uzun süredir konuşulan şu anda görevde olan Kathleen Kennedy’nin yerine kimin gelebileceği spekülasyonları, Feige için iyice artar oldu.

Her şey The Last Jedi filmi vizyona girmeden önce yaşanmaya başladı. Mark Hamill ile ateşlenen fitil, fanların 8. filmi izlemesi sonrası iyice artış gösterdi. Solo: A Star Wars Story ise ilk ciddi tepkiye maruz kalan film oldu. Sonrasında Disney cephesinde dönen dedikodular Lucasfilm için yeni bir başkan aranıyor şeklindeydi. Her ne kadar çok ciddiye alınmasada bu tarz söylemler ateşin olmadığı yerden duman çıkmaz atasözümüzü buram buram hatırlattı.

8. film arefesinde hem Rian hem de ona destek çıkan Kathleen’den yeni Star Wars filmlerini fanları düşünmeden yaptıklarını söylediklerinde ciddi bir eleştiri almışlardı. Sonuçta Star Wars’u bu noktaya getiren sahip olduğu fan kitlesiydi. Marvel filmlerinin ciddi popüler olduğu dönemde resmen 8. filmde denenen Marvel tarzı hayranları ikiyi böldü. Bir kısmı yeni dönem filmlerinden hoşnutken, diğer kısmı ciddi bir karşı propaganda gösterdi.

Bu yaşanan stresli periyotta, Lucasfilm biraz geri adım atıp, Game of Thrones yapımcıları ve yazarları D&D’yi hayranların istediği bir Old Republic projesi için bünyeye kattı. O da yetmedi, Ewan Mcgregor’ın yer aldığı Obi-Wan projesi duyuruldu. 8. filmde hayranları karşılarına alıp sert çıktıkları konularda (Rey’in ebeveynleri meselesi gibi), söylemlerinden geri adım atıp 9. filmde açıklama yapacaklarını bile söylediler.

Bu vb. geri dönüşler içerden bazı şeylerin yerinde gitmediğinin az çok kanıtı niteliğinde. Ve bu hafta itibari ile de Kevin Feige’nin Skywalker Saga’nın bitişi sonrası Lucasfilm’in yönetimini devir alabileceği ciddi bir şekilde el altından konuşulmaya başlandı. Infinity Saga ile isteneni fazlasıyla yerine getiren Kevin’in, bu başarısını Star Wars yeni dönemi için istenmesi aslında oldukça normal bir durum.

Birçok kişi bile şimdiden Kevin Feige’nin yer alacağı Star Wars projesi için büyük bir heyecana kapılmış durumda. Bu isimlerden ikisi Marvel’in Captain America’sı Chris Evans ve Captain Marvel’i Brie Larson. Bu yeni projede yer almak istediklerini çoktan belirtmiş durumdalar.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Sizce Kevin Feige Lucasfilm’in başına geçmeli mi? Bu hamle doğru bir adım olur mu? Aşağıdaki anketimize katılmayı unutmayınız!

Sizce Kevin Feige Lucasfilm'in başına geçmeli mi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Yorumlar