Ana sayfa Oyunlar World Of Warcraft Khadgar

Khadgar

PAYLAŞ

Khadgar genç yaşlarda Kirin Tor tarafından Karazhan’a Medivh’in öğrencisi olmak için gönderilmişti. İlk başlarda Khadgar Medivh’in yaşlı, nazik ve eksantrik bir büyücü olduğunu düşündü. Kısa bir süre sonra ustası hakkında garip bir şeyler olduğunu fark etti.

Çok geçmeden Medivh’in bir Trisfal Guardian’ı olduğunu ve Burning Legion ile savaşma görevi olduğunu öğrenmişti. Ardından ustasıyla ilgili bir şeylerin çok yanlış olduğunu sezmeye başladı. Hiçbir zaman Medivh’in Kara Titan Sargeras tarafından kontrol edildiğinden şüphelenmese de, ustasının hareketleri ve motivasyonundan şüphe etmeye başlamıştı.

khadgar ile ilgili görsel sonucu

Garona ile tanıştıktan sonra efendisinin Azeroth ve Drenor arasında portal açtığını farketti. İkili Kraldan yardım almak için Stromwind’e gitti. İkili bir grup asker ve Lord Lothar ile birlikte Karazhan’a ustasının ork warlock’u Gul’dan ile arasında psişik bağlantıyı bulmaya gittiler.

Khadgar, efendisi ile Sargeras’ı Medivh’in kalbine bir kılıç saplayarak alt etti ama bu olay yaşlılık ve zayıflık lanetine kapılmadan önce gerçekleşmedi. Son Muhafız olaylarının sonuna gelindiğinde Khadgar genç bir adam iken uzuz sakallı yaşlı bir adam haline geldi

İkinci Savaş

Medivh’in ölümü ve Stromwind’in düşüşünden sonra Lord Lothar ve kalan kuvvetler ile Lordearon’a yelken açtı. İkinci savaşı Medivh’in büyülerini ve Dark Portal’ın yapısını öğrenek , Alliance of Lordearon için savaşarak geçirdi

khadgar ile ilgili görsel sonucu

Khadgar 2. Savaş taraf değiştirdiğinde , Alliance Horde’u Dark Portal’a sürüklerken Khadgar Dark Portal’ı yok etmeye çalıştı. Ama nasıl olduysa iki dünya arasındaki yarık kaldı , Khadgar 2. Bir saldırıya karşı  savunmak için Nethergarde ve Blasted Lands ‘teki inşaatı gördü

Alliance Seferi

Khadgar’ın korkusu Nethergarde tamamlandıktan 1 yıl sonra gerçekleşti. Portal ikinci kez açıldığında ork kuvvetleri Güçlü Artifact’leri çalmak için stratejik olarak saldırıyordu. İkinci bir istiladan korkan Khadgar  Drenor’a sefer düzenledi ama işlerin korktuğundan durumdan daha kötü olduğunu fark etti . Ner’zhul’un liderliğindeki orklar Horde’un işgal edebilceği yeni dünyalara portal açmayı planlıyordu. Ner’zhul’un portal açmasını durdurmaktan ve portallardan salınan korkunç enerjiyi durdurmakta acizlerdi, Draenor parçalanmaya başlamıştı.

khadgar ile ilgili görsel sonucu

Khadgar Azeroth’taki yıkımı önlemek için Medivh’in büyü kitabını ve Skull of Gul’dan’ı kullanarak Portalı diğer taraftan kaparat  Azeroth’un zarar görmesini engelledi. Khadgar sağ kalanlar ile birlikte Draenor patlarken tuzağa düşürüldü ve öldüğüne inanıldı.

 

Yorumlar