Ana sayfa Middle Earth Filmler Kim Bu Olog-Hai’ler?

Kim Bu Olog-Hai’ler?

PAYLAŞ

Yüzük savaşı sırasında Sauron, Gondor Kuşatmasında ve Pelennor Çayırları savaşı’nda Olog-hai’yi kullandı. Daha sonra Morannon savaşı’nda, hobbit Peregrin Took , Olog olabilecek büyüklükte bir troll’ü öldürdü. Sauron’un yüzüğünün imha edilmesinin bir sonucu olarak, Kara Kapı ve Mordor’un geri kalanı bu savaş sırasında mahvoldu. Savaşta bulunan Trollerin çoğu öldürüldü. Çok az sayıda bulunan bir kesim kaçarak kurtuldu.

Olog-hai eski Troll özelliklerinden hiçbirine sahip değildi: çok akıllıydılar en önemli özelliklerinden biriyse güneşe tahammül edebilmeleriydi. Hatta bazı kimseler tarafından dev Orklar olarak görülmüşlerdi.

Savaşta savaşan Olog-hai, bir erkeğe göre daha uzun boylu olarak tanımlanmış, pençelerinde çekiç ve paçalarını taşıyan azgın pullarla kaplıydı.

Aynı zamanda “Siyah Troller” olarak da bilinen Olog-hai, dokuz ila on bir metre yüksekliğinde genellikle griden siyaha olacak şekilde renklidirler. Yirmi dört dişleri vardır. Gözleri de parlak turuncu renktedir ve Sauron ile kötü bağlantılarını gösterir. Angmar ile yapılan savaşlar kadar erken tarihte, Tolkien’in belirttiğinden çok daha erken ortaya çıkmışlardır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
4