Ana sayfa Animeler Kimetsu No Yaiba; Yaz Dönemine Damga Vuran Anime!

Kimetsu No Yaiba; Yaz Dönemine Damga Vuran Anime!

PAYLAŞ

Kimetsu No Yaiba (Demon Slayer – İblis Avcısı) , 2019 Yaz dönemine damga vuran animelerin başında geliyor. Hikayesi, karakterleri ve müzik seçimleriyle harika bir eser ortaya koyulmuş. Gelin birlikte bu seriye bir göz atalım.

Kimetsu No Yaiba

Kimetsu No Yaiba

Konusu

Babalarının yokluğunda ailenin geçim kaynağı Kamado Tanjiro’nun omuzlarına yüklenmiş, fakir bir aile olan Kamado ailesi bu duruma karşın nispeten huzurlu ve mutlu günler geçirirken, Tanjiro, kardeşlerine biraz daha fazla yemek alabilmek için, kasabaya kömür satmaya gider. Karanlık ve soğuk eve dönüş yolunda, yaşlı bir adam, Tanjiro’yu zorla eve davet eder ve geceleyin insanlara saldıran ve onları katleden İblislerden bahseder. Her şeyden habersiz sabah erkenden yola çıkan Tanjiro eve yaklaştıkça, evden gelen kan kokusunu fark eder. Eve geldiğindeyse bütün ailesi iblis Muzan Kibutsuji tarafından katledilmiş halde bulur. Saldırıdan sadece Nezuko isimli kız kardeşi sağ kurtulmuştur ancak saldırıyı yapan iblis Nezuko’yu da kendisi gibi bir iblise dönüştürmüştür. Bu noktadan sonra hayat Tanjiro ve Nezuko için daha da zorlu bir yola girer. Tanjiro hem ailesinin intikamını almak hem de kız kardeşi Nezuko’yu tekrar insan yapabilmek için İblis Avcıları Birliğine katılır ve olaylar gelişmeye başlar.

İblis Avcıları Birliği

Katılım

Bir İblis Avcısı olabilmek için, bir kişinin İblis Avcıları Birliğin’e katılmak için giriş sınavı olarak kullanılan bir sınav olan Son Seçimi geçmesi gerekir. Bu seçim sırasında, sınavların dış dünyadan herhangi bir yardım almadan İblislerin istila ettiği bir dağın tepesinde yedi gün hayatta kalmaları gerekir.

Son Seçimi geçen adaylara otomatik olarak Mizunoto rütbesi verilir ve sonuçta Kinoe rütbesine ulaşmak için çeşitli görevler tamamlamaları gerekir.

Son Seçimi tamamladıktan sonra, İblis Avcıları’na oldukça dayanıklı ve hafif olan ve küçük Şeytanlar tarafından kolayca zarar görmeyen standart üniforma verilir. Ayrıca, şeytanları verimli bir şekilde ortadan kaldırmak için tasarlanan Nichirin Bıçağı için cevher seçme şansı da verilir. Avcıların her biri iletişim amaçlı olarak bir Kasugai kargasına sahip olur.

Rütbeler

  • Mizunoto→Mizunoe
  • Kanoto→Kanoe
  • Tsuchinoto→Tsuchinoe
  • Hinoto→Hinoe
  • Kinoto→Kinoe

Üyeler

Ubuyashiki Ailesi
Kagaya Amane Hinaki Nichika Kiriya Kuina Kanata
Hashiralar
Giyu Tomioka
Mitsuri Kanroji
Obanai Iguro Sanemi Shinazugawa Gyomei Himejima
Eski Hashiralar
Jigoro Kuwajima  Kanae Kocho Kyojuro Rengoku Muichiro Tokito Sakonji Urokodaki
Shinjuro Rengoku Shinobu Kocho Tengen Uzui
Tsuguko 

Kanao Tsuyuri
İblis Avcıları


Kanao Tsuyuri

Genya Shinazugawa Inosuke Hashibira Murata Tanjiro Kamado
Zenitsu Agatsuma

On İki Şeytan Ayı

On İki Şeytan Ayı, Muzan Kibutsuji’nin emri altında, Muzan’ın kanını kullanıp güçlenmek isteyen on iki güçlü Şeytandan oluşan bir grup.

Üyeler

Üst Aylar
Üst Ay 1
Kokushibo
Üst Ay 2
Doma 
Üst Ay 3
Akaza
Üst Ay 4
Nakime
Üst Ay 4
Hantengu
Üst Ay 5 
Gyokko
Üst Ay 6
Gyutaro
Üst Ay 6
Daki
Üst Ay 6
Kaigaku
Alt Aylar
Alt Ay 1
Enmu
Alt Ay 2
Rokuro
Alt Ay 3
Wakuraba
Alt Ay 4
Mukago
Alt Ay 5
Rui
Alt Ay 6
Kamanue
Alt Ay 6
Kyogai

Karakterler

Ana Karakterler

Kamado Tanjiro

Kimetsu No Yaiba

Tanjiro, koku alma duyusu gelişmiş, son derece kibar ve nazik bir karakter. Kız kardeşi Nezuko’ya ailesinin başına gelen olaylardan dolayı aşırı düşkün. Boyu kısa ama aklı uzun diyebiliriz. Savaş esnasında hızlıca düşünüp karar verme yeteneği var ve bu Tanjiro’ya büyük bir güç bahşediyor gibi. Tanjiro, Su Nefesi kullanıcısı ve kullandığı katana rengi siyah. Katana rengi siyah olduğu için gücü hakkında pek bir bilgi mevcut değil.

Kamado Nezuko

Kimetsu No Yaiba

Kamado Tanjiro’nun kız kardeşidir. Annesi ve kardeşleri katledilmiş kendisiyse bir iblise dönüşmüştür ancak abisi Tanjiro eğitimdeyken hiç bir insana zarar vermemiş ve kan içmemiştir. Gücünü ise uyuyarak topluyor. Bunun yanında Nezuko iblis olmasına rağmen güzelliği ve tatlılığıyla göz dolduruyor. (Anime boyunca sadece Nezuko’yu izlemek isteyebilirsiniz! 🙂 )

Agatsuma Zenitsu

Kimetsu No Yaiba

Zenitsu, çaylaklar arasındaki en güçlü ve en hızlı İblis Avcısı olabilir ancak karakterimizin bundan haberi yok. Tehlikeli olaylar karşısında bağırarak etrafta dolanan ve kaçan bir izlenim sergiliyor ancak çok fazla korkup bayılana kadar. Baygın haldeyken tamamen başka bir kişilikle savaşmaya başlıyor. Savaşta Yıldırım Nefesi tekniğini kullanıyor. Bütün bu özelliklerinin yanında kızlara düşkünlüğü şaşırtıcı derece de yüksek. Keza Nezuko’yu görür görmez aşık olup, Tanjiro ile daha yakın arkadaş olmak gibi gayretler içine giriyor.

Hashibira Inosuke

Kimetsu No Yaiba

Inosuke, aşırı heyecanlı ve çığırtkan bir karakter ancak bir o kadarda güçlü. Yaralandığı zaman yaralarına aldırmaz ve savaşmaya devam eder. Kendisinden güçlü birisini görürse onu bir dövüşe zorlar, eğer rakibini yenerse kendisinin en güçlü olacağına inanır. Geçmişi hakkında pek bilgi olmamasına rağmen acı ve hüzünlü bir geçmişe sahip olduğunu animeyi izlerken anlıyorsunuz.

Yan Karakterler

Kochou Shinobu

Kimetsu No Yaiba

9 Hashira üyesinden birisidir. Ablasının ölümünden dolayı büyük ve derin bir üzüntü yaşamasına rağmen bunu hiç belli etmez ve her zaman gülümser. Güzelliği kadar korkunç bir de gücü vardır. Böcek Hashirasıdır ve aynı zamanda yaranlanmalara ve zehirlere karşı ilaç üretir. Bir nevi İblis Avcıları birliğinin doktoru gibi.

Tomioka Giyuu

Kimetsu No Yaiba

Tomioka, Tanjiro’nun İblis Avcıları birliğine katılmasını sağlan ve ona destek olan bu yakışıklı ve cool görünen karakter, Su Nefesi tekniğini kullanır ve Su Hashirasıdır.

Tsuyuri Kanao

Kimetsu No Yaiba

Kimetsu No Yaiba da Nezuko’dan sonra gelen en güzel ve tatlı karakter Kanao, çok küçük yaşta ailesi tarafından reddilmiş ve köle olarak satılmak üzereyken Kochou Shinobu ve ablası tarafından köle tacirinin elinden kurtarılarak bakımı üstlenilmiştir. Küçük yaşından itibaren Shinobu tarafından eğitilen Kanao’nun gücü hakkında bilgimiz olmasa da küçük yaşına rağmen Tam Konsantrasyon’u tüm gün boyunca tutabiliyor.

Rengoku Kyoujurou

Kimetsu No Yaiba

Kyoujurou, donuk bakışlı bir karakter. Alev Nefesi Tekniğini kullanır, Alev Hashirasıdır. (Anime’de Tanjiro Su Nefesi tekniğini kullansa da bir anlığına babası ve Kyoujurou gibi Alev Nefesi tekniğini kullanmıştır.)

Kanroji Mitsuri

Kimetsu No Yaiba

Mitsurii, Aşk Nefesi tekniğini kullanır, Aşk Hashirasıdır. Pek heyecanlı bir karakter ve aşk dolu bir karakter.

####################################################

Anime ile ilgili daha fazla makale için buraya tıklayın!

Sosyal medya da bizi Facebook ve Instagram‘da takip edebilirsiniz!

Ankete katılarak görüşlerinizi bizimle paylaşın!

İncelemeden memnun kaldınız mı?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Yorumlar