Ana sayfa Animeler Kimi no Na wa Tanıtım

Kimi no Na wa Tanıtım

PAYLAŞ

İngilizce adı ile ”Your Name”. Rekorları alt üst eden dev bir film. Filmleriyle ünlü Miyazaki’nin tahtını salladı. Kimi no Na wa film klasmanında 2016’nın net bir şekilde en iyisi oldu. Japonya’da, Çin’de ve daha başka ülkelerde normal filmleri geçip gişe rekortmeni bile oldu ve şu an en çok kazanan 1. anime filmi. En son açıklanan rakamlara göre hasılat 175.81 milyon doları geçtiği yönünde ve artmaya da devam ediyor. Bana göre tam bir başyapıt. Yapımcısı Shinkai’nin gelecek işlerini merakla bekliyorum açıkçası. Tanıtımımıza geçelim.

Kimi no Na wa

Mitsuha, kırsal kesimde, etrafında sık dağların olduğu bir kasabada yaşamaktadır. Yaşadıkları kasabanın belediye başkanı olan babası evini terk etmiştir. Bu yüzden ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Shinto tapınağına ait geleneklerini ve babasının seçim kampanyasında yer almasını hiç sevmemektedir çünkü istemediği şeyler yapması gereken durumlara düşebilir ve tüm kasaba tarafından tanınan biri haline gelmiştir. Kırsal kesimde yaşamaktan da hiç mutlu değildir. İçten içe üzülmekte ve Tokyo’daki hareketli ve güzel olan şehir hayatını arzulamaktadır.

Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Bir gün rüyasında daha önce hiç gitmediği dağlar arasına kurulmuş bir şehirde yaşayan genç bir kız olduğunu görür. Mitsuha da tam tersine erkek olduğu bir rüya görmüştür.

Rüyalarının arkasındaki sır nedir? Acaba cidden rüya mıdır yoksa gerçek mi?

Normalde anime filmlerin pek ilgi duymasam da geç izlediğim için net kendime kızmıştım. Bir şansı kesinlikte hak ediyor. Dram ve aşk temalı şeyleri seviyorsanız tam aradığınız film de olabilir.

Fragmanını da bırakayım buraya ilginizi çektiyse.

Yorumlar