Ana sayfa Game Of Thrones G.R.R Martin Kış Rüzgarları Ertelemesi: Yeni Bir Westeros Kısa Hikayesi Game of Thrones Sezon...

Kış Rüzgarları Ertelemesi: Yeni Bir Westeros Kısa Hikayesi Game of Thrones Sezon 7’den Önce Mi Gelecek?

PAYLAŞ

Kış Rüzgarları’ndan Haber Var!

George RR Martin, uzun süredir beklenen, çok satan Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin 6. kitabı olan Kış Rüzgarları hakkında haber verdi.
Buna göre, Martin, 6. kitabı yazmaya ara verdi çünkü, antoloji yazarı olan arkadaşı Gardner Dozois için ”Kılıçların Kitabı” adlı kısa hikayelerden oluşan bir kitap yazıyor.

Ve ”Ejderha’nın Oğulları” isimli bir öykü de barındıracak bu kitap. Targaryen odaklı bu hikaye, Targaryenler’in ikinci ve üçüncü krallarını konu alacak. I. Aenys ve Zalim Maegor. Onların anneleri, eşleri, çocukları, dostları, düşmanları, kız kardeşleri ve rakipleri mercek altına alınacak.
Şunu belirtelim, ”Ejderha’nın Oğulları”nda, Martin’in ”Buz ve Ateşin Dünyası” isimli illüstrasyon kitabı için yazdığı köşe yazıları da kullanılacak.
”Kılıçların Kitabı” isimli kısa hikayelerden oluşacak kitap 10 Ekim’de yayınlanacak. Hala bir çıkış tarihi olmayan ”Kış Rüzgarları” için arada, serinin hayranları için daha rahat bir bekleme, onların özlemini gidermek de hedefleniyor.


Martin, ”Kılıçların Kitabı” çalışmaları bittikten sonra, ”Kış Rüzgarları” kitabı hakkında önemli gelişmeler kaydettiğini söyledi.
Yazar, bu sıralar yazabileceği kapasiteyi çoktan aştığını, çok fazla yazdığını söylüyor. Bu da yeni kitabın çalışmalarının yavaş ilerleyeceğini gösteriyor. Kendi blogunda, ”bu sene çıkacaktır” dedi fakat hatırlıyoruz ki aynısını geçtiğimiz sene de söylemişti.


Game of Thrones’u merakla bekleyen hayranlar için ”Ejderha’nın Oğulları” tabii ki iyi, güzel ve tatlı bir öykü olacaktır.
Tabii Kış Rüzgarları’nı veya Buz ve Ateşin Şarkısı ile ilgili herhangi bir şey bekleyenler içinde güzel olacaktır. Sonuçta son kitaptan bu yana 6 sene oldu.

Yorumlar