Ana sayfa Animeler Kıyı da Köşede Kalmış Animeleri Listeledik – 2

Kıyı da Köşede Kalmış Animeleri Listeledik – 2

PAYLAŞ

Tarihin tozlu sayfalarında yerini almaya yüz tutmuş heyecan dolu hikayelere sahip “Kıyıda Köşede Kalmış Animeleri” sizler için listeledik.

Bu listedeki animeleri çok seveceksiniz ve izlemeye doyamayacaksınız. Hazır olun!!

1- Himitsu: Top Secret

Yönetmenliğini Hiroshi Aoyama‘nın yaptığı 26 bölümden oluşan 2008 yapımı Polisiye / Bilim Kurgu türü animedir.

Konusu

Polisin bilimsel araştırma bölümü “Kısım 9”, son zamanlarda işlenen ağır suçların artmasıyla daha önce geliştirilmiş olan ve MRI denilen bir çeşit beyin tarama cihazını kullanmaya başlamıştır. Bu cihaza, öldükten sonra 48 saat içinde çıkartılarak güvenceye alınan beyin yerleştirilerek ölen insanın istenen tüm anıları görülebilmektedir.

Tabii ki çoklukla cinayet vakalarında olayların çözülebilmesi için ölüm anının incelenmesi yeterli olmaya bilmektedir. 9. kısım, 6 kişiden oluşmakta filmin ana karakteri Ikko Aoki ise 1. bölümde bu gruba katılmakta ve çok iyi dudak okuyabilmektedir. MRI taramasıyla her ne kadar ölen insanların anıları görünse de konuşmalarını anlamak için görüntülerden dudak okuma yapılması gerekmektedir. Grubun lideri Müdür Tsuyoshi Maki’dir. İleryen bölümlerde Müdür Maki’nin de hayatında ilginç olayların olduğu anlaşılacaktır.

2- Overlord

Yönetmeliğini Naoyuki Itou‘nun yaptığı 12 bölümden oluşan 2015 yapımı Aksiyon Macera ve Oyun türü bir animedir.

Konusu

Popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlıyor, ama baş kahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar veriyor. Daha sonra Momonga en güçlü büyücü olan “İskelet” bir varlığa dönüşüyor. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler duyguyu hissetmeye başlar. Hiç bir ailesi, arkadaşı ya da toplumda yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar.

3- Kingdom

Yönetmenliğini Kamiya Jun’un yaptığı 2 sezonda toplam 77 bölümden oluşan 2012 yapımı Aksiyon, Tarihi ve Askeri türde bir animedir

Konusu

Eski Çin döneminde İlkbahar ve Sonbahar zamanında, Qin’in batı eyaletinde savaş yüzünden öksüz kalan Shin ve Hyou adındaki iki çocuk köle olarak yaşamaktadırlar. Bu iki iyi arkadaş gelecekte büyük generaller olmak için her gün sıkı bir şekilde çalışırlar. Ve bir gün ilginç bir şekilde Bakan Shou Bunkun, Hyou’yu imparatorluk sarayının hizmetinde çalışması için kendi hizmetine alır.

Ancak sarayda yaşanan iktidar mücadelesi sonucu Hyou hayatını kaybeder ve Shin’e de ölmeden önce bir görev verir. Shin’in amacı ise Hyou’yu öldüren her kimse onu bulup yok etmektir. Velhasıl Shin hiç beklemediği bir şeyle karşılaşır, bu Kral Ei Sei’dir. Ve Qin’in genç kralı Ei Sei, Hyou’nun görünüş olarak benzeridir.

Shin artık kendi seçimini yapmak zorundadır. Ya Hyou’nun intikamı için kralı öldürecek ya da Hyou’nun yaptığı gibi kralı koruyacaktır.

4- Basiliks

Yönetmenliğini Kisaki Fumitomo’nın yaptığı 24 bölümden oluşan 2008 yapımı Aksiyon ve Dövüş türü olan bir animedir.

Konusu

Kouga ve Iga klanları, kaderleri savaşmak olan ve 400 senedir savaşan iki ninja klanıdır ve bu klanlardaki kişiler doğaüstü yeteneklere sahiptirler. Kouga Klanı’ndan Gennosuke ve Iga Klanından Oboro birbirlerine aşıktırlar ama kaderlerinde savaşmak vardır. İkisi de manasız savaşı sürdürmek istemeseler de, kendilerinin de içinde bulunduğu, her iki klandan seçilmiş 10’ar kişi bu savaşı sürdürürler.

5- Berserk

Yönetmenliğini Naohito Takahashi’nin yaptığı 25 bölümden oluşan 1997 yapımı Fantastik, Dram, Macera türü bir animedir.

Konusu

Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan “Band of Hawks”a katıldığı dönemi ve sonrasını hatırlamaya başlar.

İlk Kıyıda Köşede Kalmış animeleri Listeledik adlı listemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar