Ana sayfa Animeler Kıyıda Köşede Kalmış Animeleri Listeledik

Kıyıda Köşede Kalmış Animeleri Listeledik

PAYLAŞ

Her ne kadar yeni yeni animeler yayınlansada, güzel hikayelere sahip animelerin unutulması pek bir üzücü bu yüzden biz de sizler için kıyıda köşede kalmış animeleri listeledik.

Unutulmuş ya da unutulmaya yüz tutmuş güzel animeleri yeniden keşfetmeye hazır olun!

1-Texhnolyze

Ran

Yönetmeliğini Hiroshi Hamasaki’nin yaptığı 22 bölümden oluşan, 2003 yapımı Suç-Drama/ Cyberpunk/ Psikolojik türde animedir.

Konusu

Bu karanlık dünyada geçinmek için ödüllü dövüşlere katılan boksör 
Ichise, bir çatışma esnasında bir kolunu ve bir bacağını kaybeder. 
Ölümün eşiğinde, Organo lideri Onishi’nin himayesine alınan ve kendisine
protez bir bacak ve kol takılan Ichise, yaşadığı şehrin ve kendi 
kaderini tayin edecek yeni bir hayata adım atar

2-Hanada Shounen-shi

Ichiro Hanada

Yönetmenliğini Masayuki Kojima’nın yaptığı 25 bölümden oluşan, 2002 yapımı Komedi, Doğaüstü, Dram türünde bir animedir.

Konusu

Dokuz yaşındaki küçük Ichiro Hanada, kendi halinde kırsal bir kasabada yaşayan haylaz bir çocuktur. Öyle ki, haylazlığı ve yaramazlıkları ile tüm kasabada nam salmıştır. Ichiro, evlerine renkli televizyon alınmasını çok istemektedir. Günün birinde, yine renkli televizyon alınsın diye annesine eşek şakası yapar ve yakalanır. Doğal olarak temiz bir dayak atmak için annesi Ichiro’yu kovalar. Ichiro kaçarken komşunun bisikletine atlayarak annesini atlatmaya çalışır. Bu esnada bir trafik kazası geçinren Ichiro’nun kafasının arkasına dokuz tane dikiş atılır ve ertesi gün taburcu bile olur. Yaramaz Ichiro günlük hayatına geri döner fakat artık daha önce olmayan bir şey vardır. Ichiro kazadan sonra artık hayaletleri görebilmektedir ve bunu sezen hayaletler de ondan yardım istemektedir.

3-Vampire Princess Miyu

Miyu&Larva

Yönetmenliğini Toshiki Hirano’nun yaptığı 25 bölümden oluşan, 1988 yapımı Korku türü bir animedir.

Konusu

 Tanrılar ve şeytanlar bir zamanlar insanlarla birlikte yaşarlardı ama şimdi onlar Karanlık’ta uyuyorlar. Bazı insanlar huzursuz, kötü düşünceleri ile Shinma’yı Karanlık’tan insan dünyasına çağırmaya başladılar. Vampir Klanı Shinma’nın uykusunu devamlı kılmak ve başı boş dolaşan Shinma’yı Karanlık’a geri döndürmek üzere bir görev kararlaştırdı. Ama Klan Shinma’ya karşı koruyucu sorumluluğunu sadece bir kıza bıraktı. O’nun adı Miyu, Vampir Miyu.

4-Gungrave

GunGrave

Yönetmenliğini Toshiyuki Tsuru’nun yaptığı 26 bölümden oluşan, 2003 yapımı Aksiyon, Dram, Bilimkurgu türünde bir animedir.

Konusu

Brandon Heat ve Harry MacDowell isimli kahramanlarımız, küçük bir çetenin üyeleridir ancak yanlış bir adamla karşılaşınca, sevdikleri herkesi kaybederler. Güç arayışı içerisine giren Harry, Millenion adlı bir suç örgütüne katılır ve Brandon da beraberinde onu takip eder. Pek konuşmayan ancak yakın dövüşte oldukça yetenekli olan Brandon, tek aşkı olan Maria’yı ve en yakın arkadaşı Harry’yi korumak için elinden geleni yapmaktadır. Ailesi olarak bildiği amcası öldürülen Maria, aynı şekilde kendisini Millenion örgütünün içerisinde bulur ve kader, iki genci bir şekilde buluşturur. İşin kötü yanı ise örgüte giriş var ancak çıkış yoktur. Brandon bir şekilde kendisini kurtarmak isterken, en yakın arkadaşı tarafından öldürülür. Brandon “Beyond the Grave” adıyla dirilir, bıraktığı şehir eskisinden daha korkunç ve yozlaşmıştır. Sevdiği kadın ise ortada yoktur. Onu öldürten Harry “Bloody” MacDowell’ın peşine düşer çünkü o, Millenion örgütünü bencil amaçları için kullanmaktadır ve Brandon, bu suç örgütünü ortadan kaldırmakta kararlıdır.

5- Samurai 7

Samurai 7

Yönetmenliğini Toshifumi Takizawa’nın yaptığı 26 bölümden oluşan, 2004 yapımı Tarihi/Bilin Kurgu türünde bir animedir.

Konusu

Hiç durmadan devam eden savaşlarda daha fazla güç elde etmeye çalışan samuraylar, vücutlarını savaşçı makinalara dönüştürmüş ama bu arada içlerindeki samuray ruhunu kaybetmişlerdir. Savaşlarında sona ermesiyle bu samuraylar köyleri talan eden haydut çeteleri halini almışlar ve yer altına çekilmişlerdir.

Kanna köyü ve burada yaşayan zavallı köylüler de bu çetelerden dolayı zor günler yaşamakta, ve açlık çekmektedirler. Hasat mevsiminden önce köyün yaşlısı Gisaku, samuray kiralayıp haydutlara karşı savaşmaları gerektiğini söyler.

Karısı haydutlar tarafından alındığında bir şey yapamadığı için pişmanlık duyan Riki, köyün iki rahibesi Kirara and Komachi, kendilerini kurtaracak samurayları bulmak üzere yola çıkarlar. 

Anime ile ilgili bilginizi test etmek ister misiniz? O zaman buraya tıklayın.

Kıyı da Köşe de Kalmış Animeleri Listeledik #2


Yorumlar