Ana sayfa Star Wars Klon Savaşlarından Sonra Asajj Ventress’e Ne Oldu?

Klon Savaşlarından Sonra Asajj Ventress’e Ne Oldu?

PAYLAŞ

Bana göre canon evrenin en güzel hikayelerinden biridir. Yanlış duymadınız hepsini okuyunca yukarı çıkıp bakacaksınız evet bu hikaye canon. Disney çocuk işi diyenlere muhteşem bir cevap tıpkı Marvel'ın Daredevil'i, Punisher'ı gibi. Yazının kaynağı Dark Disciple romanıdır. Romanı okumayı düşünüyorsanız bu yazıyı okumayın.

Ahsoka'nın Jedi Tapınağına yapılan saldırıda masum olduğunu kanıtladıktan sonra modifiye edilmiş bir Gunship ile ödül avcılığı yapmaya başladı. Saçlarını uzattı ve kaybettiği kırmız ışın kılıçları yerine karaborsadan bir sarı kılıç aldı. Ödül avcısı olarak kendine yeni bir isim koydu ve yeraltı dünyasının önde gelenlerinin hepsiyle tanıştı. Hondo'nun çetesinden değerli yükleri çaldıktan sonra Lassa Rhyme ile tanıştı. Rhyme, onun çetesine katılmayı teklif etti fakat Asajj, yalnız çalıştığını belirterek reddetti. Ardından Moregi isimli bir Vopai'yi avlaması için görev aldı. 

Bu sırada Jedi Konseyi tarafından Ödül Avcısı olarak gizlenmesi ve Asajj'la yakınlaşarak Dooku'yu bulmak için görevlendiriilen Vos ile tanıştı. Asajj, Vos'tan hoşlanmamıştı. Ancak Moregi'yi beraber yakalayıp parayı bölüşmüşlerdi. Sonra Vos, Ventress'i ortaklık yapmak için ısrar etti. Ventress, Vos'un yetenekleri ve etkileyici bedeni nedeniyle bunu kabul etti. İkisi Rhyme ve Pyke Sendikasından sayısız ödül avcılığı görevi yaptılar.

Bu kadar görev nedeniyle birbirlerine karşı duygu beslediler. Ancak açılmadılar. Vos en sonunda dayanamadı. Jedi olduğunu ve görevini Ventress'e anlattı. Ventress bunu çoktan biliyordu. Normal bir insan bu kadar çevik ve yetenekli olamazdı. Ventress de ikisinin beraber Dooku'yu rahat yenebileceğini düşünerek, Vos'a yardım etmek amacıyla onu karanlık tarafta eğitti.

Ventress onu karanlık güçle dolu memleketi Dathomir'e götürdü. Burada 1 sene önce Grievous tarafından gerçekleştirilen Nightsister Katliamı'nın kalıntılarını gördüler. (1 sene geçmiş. Yani Clone Wars devam etse bu hikayeyi benden okumak yerine televizyondan izlemiş olacaktınız.) Orada Ventress, Jedi iken onun ustası Ky Narek'in kaybını anlattı. Vos ise ustası Tholme'yi. Tholme'yi aslında Asajj öldürmüştü fakat Dooku öldürmüş gibi anlattı. Ventress, Vos'u tam bir karanlık taraf kullanıcısı gibi yönlendirdi. Masum hayvanları canavarca katletmesini, Güç'ün karanlık tarafıyla onları kontrol etmesini, Güç'ü kullanırken nefretini kullanmasını istedi. Ardından birbirlerine aşık oldular.

Vos bu görevden sonra Düzen'den ayrılıp kendini Ventress'e teslim edecekti. Sonunda Dooku'nun yeri hakkında bilgi almışlardı. Ayrılıkçı gezegen Raxus'ta bir törende yer alacaktı. Raxus'a pustular ve Kont Dooku'yu beklediler. Dooku gelince ikiye bir düelloya giriştiler.

Grievous ve droid ordusunun baskıyla işler tersine döndü. Ventress kaçmak zorunda kaldı. Vos, Dooku'nun eline düştü. Ventress onu kurtaracağına dair yemin etti. Vos ise Asajj'a ve Güç'ün karanlık tarafına kucak açarak zaman kaybettiğini düşünmeye başlamıştı. Ventress, Dooku'nun Vos'u Serenno'daki sarayında saklayacağını düşündü ve 250.000 kredi karşılığında Boba Fett, Razzi, Bossk, C-21, Highsinger ve Embo'yu tuttu

 Ekip, Boba Fett'in Slave I'ı ile Serenno'ya vardıklarında Asajj direk saraya koştu. Ödül avcıları korumaları hallederken, Asajj Vos'u buldu. Dooku'nun işkencesinden kırılmış, ustasını Asajj'ın öldürdüğünü öğrenmişti. Vos, Asajj'a yalancı ve manipüleci diyordu. Vos'u alıp bahçeye gittiklerinde Vos'un Dooku'nun yanında yer aldığını gördü. Düelloda onun Sith Tarikatı'na katıldığını anladı. Vos, Dooku'nun çırağı olmuştu.

Asajj ve ödül avcıları zorla kaçtılar. Kurtarma görevi başarısız olmuştu. Ventress pes etmedi. Jedi'ı kurtarmayı kafasına takmıştı. Obi-Wan ile temasa geçti, Vos'a olanları anlattı. Ardından Ventress, Coruscant'ın seviye 1313'üne gitti. Orada depresyona girdi. Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı başladı. Bu sırada Dooku yeni çırağına ''Amiral Enigma'' ismini koymuştu. Vos'un en yakın arkadaşı Akar-Deshu, Ventress ile temasa geçti ve onu kurtarmaya yardım edeceğini söyledi. Ventress kabul etti ve Jedi Tapınağına gitti. Yoda, Anakin, Obi-Wan'la konuştu.

Yoda ona eğer Vos'u getirirse tüm suçlarının affolacağını söyledi. Ardından Ventress, Vos'u bulacağını düşündüğü Dooku'nun 2 adet Province-sınıfı gemisine sızdı. Orada Vos'un Dooku'ya katılmadığını gördüler. Vos'u kaçırdılar ve Jedi Tapınağı'na götürdüler. Vos tekrar Jedi olmuştu. Ancak karanlık tarafın etkisini taşıyordu. Yoda şüphelendiğinden ona tekrar Dooku'yu öldürme görevini verdi. Bağlılığını test etmeyi amaçlıyordu. Vos, Ventress'i tekrar ikna etti. Ustasının ölümü yüzünden özür dilemesini istedi ve hala onu sevdiğini söyledi. Dooku'yu Christophsis'e kadar izlediler. Bir kez daha yüzleştiler.

Dooku'nun patlattığı bir lightning ile Vos vurulacakken, Asajj kendisini aşkı için feda eder ve ölür. Sevgilisinin ölümünü gören Vos öfkeyle Dooku'yu yenip tekrar nötrlenir ve Dooku'yu bağışlar. Dooku kaçar, Vos ise Jedi Düzeni'ne geri döner. Jedi Düzeni onu duruşmaya çıkarır. Çoğu Jedi Dooku'yu öldürmenin Jedi yolu olmadığını bu görevin onu karanlık tarafa döndürdüğünü savunur ve serbest bırakılır. Ventress ise halkının yöntemlerine uygun olarak Dathomir'e gömülür. Obi-Wan ile Vos cenaze törenine birlikte katılır.

Yorumlar