Ana sayfa Star Wars Kraven the Hunter, Jango Fett’in Marvel Versiyonu!

Kraven the Hunter, Jango Fett’in Marvel Versiyonu!

PAYLAŞ

Marvel’den Kraven the Hunter ve Star Wars’tan Jango Fett’in oldukça büyük ortak noktaları var. Sergei Kravinoff, Kraven the Hunter adıyla Marvel Evrenindeki en ölümcül suçlulardan ve büyük avcılarından biridir. Başka bir galakside, Jango Fett, Klon Savaşları’nın şafağından hemen önce Kont Dooku’ya hizmet eden, Star Wars  evrenindeki en kötü şöhretli ödül avcılarından biriydi.

Farklı kurgusal alanlarda var olsalar da, Kraven ve Jango’nun aslında pek çok ortak yanı var – her ikisinin de avcı olduğu gerçeğinin ötesinde. İkisi de geride değerli bir miras bırakma arzusu taşıyor. Çoğu insanın düşündüğü şekilde değil.

Hayatı boyunca Kraven kendini ölmeye hazırladı, ama önce iki şeye ihtiyacı vardı: Birincisi, Örümcek Adamın elinden görkemli bir dövüşte ölmesi gerekiyordu. (bu, Örümcek Adam’ın öldürmeyi reddetmesi ve Kraven’i buna zorlayarak Peter Parker’ı sınırlarına zorlaması.) İkincisi, geride bir miras bırakması gerekiyordu. Kraven mirasını ise klonların yaratılması üzerine inşa ederken, Kraven ve Jango Fett’in hikayelerinin bir dönüm noktasında gerçekten buluştuğu yer burasıdır. Genetik materyalini kullanarak efsanevi avcının 87 klonunu yaptı, bu hızla büyüdü ve Kraven tarafından Vahşi Ülkede eğitildi.

Aynı şekilde, Star Wars evreninde, Bogden’in uydularından birinde, Fett’i Ayrılıkçı İttifak’ın droid ordularına karşı Cumhuriyet tarafından kullanılacak bütün bir klon ordusu için genetik şablon olarak tutulmaya çalışıldı. Bu klonlar aynı zamanda yetişkinliğe doğru hızlandırılmış bir oranda büyütüldü ve klonların yapıldığı Kamino gezegeninde varlığını sürdüren Fett tarafından eğitildi. Kraven klonlarını dışarı Kraven adına layık hale gelmeleri için gönderdikten sonra sadece biri geri döndü. Diğer klonları değersiz görüp öldürmüştü. Kraven’in gururunu ve saygısını kazanan bu son klon, Kraven’in Son Oğlu olarak tanındı ve Kraven’in ölümünden sonra babasının pelerinini aldı. 

Her ikisinin de miras arzusu onları gerçekten yakın yapan şey, her ikisinin de ardında tekil ve bunun ötesinde daha kişisel bir miras bırakma arzusunu taşımalarıdır.

Kim bilir, belki Kraven spinoff filminin dedikodularının yapıldığı şu günlerde, benzerlik tartışmalarının günyüzüne çıkması an meselesi olabilir.

Yorumlar