Ana sayfa Diğer Fantazya Marvel Kul gibi kul, Venom

Kul gibi kul, Venom

PAYLAŞ

Uzaya çıkmak ki, (Yuri Gagarin amcamız dahilinde, Neil amcamız Aldrin ve Collins’e selamlar,) yeni yaşamlar bulmak, (buradan da Drake amcamıza selamlar,) yıldız kaymaları ve düşen göktaşları, orada asılı duran gezegenler. (hepsiyle birlikle lanet olasıca burçlara da selamlar!)

Image-1

Peki, uzaylı bir kostümünüz daha doğrusu parazitiniz olsa nasıl olurdu? Şöyle ki:

Kutsal Marvel Comics’te, şöyle bir olay gerçekleşir: Örümcek Adam adlı bir dostumuz var. Ay’da bütün süper kahramanların, süper güçlü düşmanlarıyla yaptığı (ve buna gizli savaş dediğimiz) bir olay gerçekleşir. 

Image-2

 

Ve bizim dostumuz da buna katılır. Savaş bitmiştir ve bizim dostumuza ödül olarak uzaylı, siyah bir kostüm verilir. Kostüm, bizim Peter’in iradesi altındadır. İstediği zaman çıkarır, istediği cismin de şeklini alır. 

 

Image-3

 

Güç konusuna gelirsek, sevgili Örümcek Adamımızın güçlerini biraz daha arttırır, bileklerine taktığı ag atıcılar da, yerini organik ağa bırakır. Güçlerin yanında, kostümün sadece iki zayıf noktası vardır: ses dalgaları ve olimpiyat ateşi. Şaka şaka, normal ateş. Acaba penisi de mi taş diye düşündüren Taş Adam’ın da bulunduğu Fantastik Dörtlü’den Reed Richards’ın sayesinde öğreniriz ki, kostüm aslında uzaylı bir simbiyottur. 

 

Image-4

 

Ve onu giyenlerin vücuduyla beslenir. Aynı Tenyalar gibi, ama Tenyalar bizi giymez. Konuya dönersek, Reed amcamızın yardımıyla ne edilir yapılır, kostüm zorla çıkartılır dostumuzun üstünden ve incelenmek amacıyla fantastiklerin karargahındaki laboratuvara alınır fakat simbiyot oradan kaçar ve dostumuz Peter Parker ile birleşmeye çalışır, aynı bir tecavüzcü misali. Hani bu simbiyotun zaaflarından bahsetmiştik ya, Peter da yüksek ses dalgaları kullanarak onu üzerinden çıkartır, yere fırlatır atar, aa, bizim simbiyot yerde cansız.  Ah yavrum der, ve öldüğü kanısına varır lakin hiç ölür mü? Peter’a büyük bir kin beslemeye başlar. Anladınız mı kadın cinayetleri niye bu kadar fazla? Bizim gerizekalılara reddedilmeyi anlamıyor homo floresiensis’ler.

Image-5

 

Gel zaman git zaman, Eddie adlı bir gazeteci bir haber yapar ve bizim dostumuz onun doğru olup olmadığını su yüzüne çıkartır. Bunun sonucu, Eddie Brock işten atılır, sevgilisi bunu terk eder, babasının gözünden düşer, komşuları kahrından kanser olur, bütün ülke duman altı. 

Eh, tabii, Brock bunun yüzünden artık Örümcek Adam’dan nefret etmeye başlar, nefreti artar ve artar. Kader ise aynı oranda nefret eden Simbiyot ile karşılaşır. Simbiyot ise, Brock’daki nefreti fark eder ve onunla birleşir. Hem Örümcek Adam’ın en büyük kabusu, hem de bizim yazının baş karakteri, Venom ortaya çıkar. Daha doğrusu doğmuş olur.

 

Image-6

Bizim Simbiyot, ki artık ona Venom diyeceğim, fiziksel olarak Örümcek Adam’dan daha güçlüdür. Tabii, fiziksel olarak diğer yetenekleri ise aynıdır,  sadece Venom’da, Örümcek Hisleri yoktur ki, Örümcek Adam da hisleriyle Venom’u hissedemez çünkü Simbiyot bu hisleri engeller. Kısa bir yazı olsa da bazı yerlere girmek istemedim çünkü gireceğim yerler Tanrının cesaret edemediği yeterdir, şaka bir yana anlatacaklarım Brock ile ilgili olduğundan Venom’dan uzak olacaktır. 

 

Image-7

Yorumlar
PAYLAŞ
Önceki makaleOrta Dünya Film Koleksiyonları Duyuruldu
Sonraki makaleContinuum Dizi Tanıtımı
Yabancı dil öğrencisi, tiyatrocu, çevirmen, anatomist, 3D model & tasarımcısı ve köşe yazarı. İspanyolca ve Latince meraklısı. Bilim Kurgu aşığı, oyun delisi ve bir gurme. Star Wars & Middle-Earth & Kültür & Fizik ve son olarak İskandinav hayranı.