Ana sayfa Oyunlar League Of Legends Kuzeyli Demirci Vadiye Katılıyor: Ornn, Dağın Kalbindeki Ateş

Kuzeyli Demirci Vadiye Katılıyor: Ornn, Dağın Kalbindeki Ateş

PAYLAŞ

Kuzeyli Demirci Vadiye Katılıyor: Ornn, Dağın Kalbindeki Ateş

Daha önce ‘’ Şampiyon Yol Haritası’’nda gördüğümüz Freljordlu Vanguard sınıfı karakter Ornn, Dağın Kalbindeki Ateş’in teaser’ı yayınlanmıştı.

League of Legends resmi sayfasında Freljord bölümüne girdiğimizde karşımıza bir boru çıkıyor, bu boruya bastığımız zaman arkadan eski İskandinav dilinde bir şarkı başlıyor ( şarkıyı dinlemenizi tavsiye ediyorum ) ve üzerinde şiir yazan bir parşömen görüyoruz. Baş Karakter Tasarımcısı Ryan Mireles’in dediğine göre şarkı birkaç İskandinav dilinin karışımından oluşturulmuş Freljord dilinde ve parşömenin üzerinde yazanlarda bu şarkının çevirisi.

Şarkının sözlerini okuyunca anlıyoruz ki şarkı aslında Ornn’u anlatıyor. Durum böyle olunca biz de Ornn aslında bir Freljord efsanesi ve ya tanrımı diye düşünmeden edemiyorduk ki Riot Games kendisinin kadim bir dağın altında yaşayan yarı-tanrı olduğunu açıkladı.

Son olarak, Daniel Klein’in söylediğine göre Ornn u yapan ekibin başında daha önce Ivern’in yapım ekibinin debaşında olan Blake Smith bulunuyor. Kendisi Jhin ve Jinx gibi karakterleri yapan ekiplerde de görev almıştı bu yüzden kendisinden oldukça başarılı bir karakter bekliyoruz.

YETENEKLER:

Pasif: Yaşayan Ocak ve Usta Zanaatkar 

Yaşayan Ocak: Ornn çatışma dışında olduğu her an altın harcayarak kendisi için eşya dövebilir. Önerilen eşyalar, kolaylık olması için ekrandaki özel bir menü üzerinde gösterilir. Ornn ayrıca dükkânı açarak istediği her eşyayı dövebilir.

Usta Zanaatkar: Ornn ve takım arkadaşlarının dükkândaki belli eşyalar için özel geliştirmelere erişimi bulunur. Her oyuncu bu geliştirmelerin yalnızca bir tanesine sahip olabilir.

Q: Volkanik Patlama: Ornn yere vurarak rakiplere fiziksel hasar veren ve onları yavaşlatan bir yarık gönderir. Kısa bir beklemenin ardından hedef bölgede bir magma sütunu oluşur ve bu sütun birkaç saniyeliğine küçük bir duvar görevi görür.

W: Harlı Ateş: Ornn durdurulamaz hale gelir, bir kalkan kazanır ve alev kusar. Bu alevler rakibin mevcut can değerinin bir bölümüne eşdeğer büyü hasarı verir. Son alevler tarafından isabet alan rakipler Kavruk hale gelir. Ornn’un normal saldırıları Kavruk rakipleri geriye savurur.
KAVRUK
Kavruk hale gelen rakipler hareketsiz bırakıldıklarında azami can değerlerinin bir bölümünü ilave hasar olarak alırlar. Ayrıca hareketsiz bırakma etkileri Kavruk rakipler üzerinde kullanıldıklarında daha uzun sürer.

E: Kavuran Hücum

Ornn hücum eder ve üzerinden geçtiği rakiplere hasar verir. Eğer Ornn hücumu sırasında yüzey şekilleriyle çarpışırsa rakiplerine hasar veren ve onları havaya savuran bir şok dalgası oluşturur. Bu yetenek şampiyonlar tarafından oluşturulan yüzey şekillerini yok eder.

R: Ocağın Çağrısı

Ornn hedef bölgeye devasa bir elemental çağırır. Elemental giderek artan bir hızla Ornn’a doğru ilerler. Elemental tarafından ezilen rakipler büyü hasarı alır ve Kavruk hale gelir.
Ornn bu yeteneği yeniden kullanarak ileriye doğru hücum edebilir. Eğer hücumu sırasında elemental ile çarpışırsa onun yönünü değiştirir. Yönü değişen elemental isabet ettiği bütün rakipleri havaya savurur, önceki hasarın aynısını verir ve Kavruk etkisi uygular.

Yorumlar