Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Kyoshi Savaşçıları

Kyoshi Savaşçıları

PAYLAŞ

Avatar Kyoshi tarafından kurulan elit savaşçı birliğidir. Avatar Kyoshi Muhteşem Fatih Chin’i öldürdükten sonra bölgeyi ana karadan ayırdı ve bölge ada oldu.

Bu adaya Kyoshi adası ismi verildi.

Avatar Kyoshi

Dövüş tarzı ve kıyafetleri ile Avatar Kyoshi’yi örnek almışlardır. Lakin Avatar Kyoshi gibi bükme güçleri yoktur. Tıpkı Avatar Kyoshi gibi makyaj yapıp metal başlıklar takarlar. Silah olarak yelpaze kullanırlar. Kyoshi Savaşçılarının her biri uzun ve ince bir kılıç olan bir katana taşır. Bıçak orta derecede kavisli ve tek kenarlıdır. Her ne kadar savaşta nadiren kullanılsa da Savaşçılar Azula ve ekibi ile savaşırken kullanmışlardı. Kyoshi savaşçılarının her biri tüm birimi korumak için birleştirilebilen yuvarlak geri çekilebilir bir kalkan taşırdı.

Savaşçıların en bilindik dövüş tarzları savunma sanatıdır. Genellikle rakibin gücünü rakibe karşı kullanmaları ile ünlüdürler. Bu yüzden çelik yelpazeleri ile bu dövüş sanatını daha rahat uygularlar.

Kyoshi Savaşçıları uzun bir süre Yüz Yıl Savaşında nötr kaldılar. Lakin Avatar Aang adaya geldikten sonra işler değişmişti. Avatar Aang’in Kyoshi adasında olduğunu öğrenen Prens Zuko adaya saldırdı. Ve böylece Kyoshi Savaşçıları savaşa hafif bir şekilde dahil oldu ve Toprak Krallığına bu savaşta yardım etmeye gitmişlerdi. Bundan önce ise Kyoshi savaşçıları Yüz Yıl Savaşı sırasında memleketlerinin güvenliğini ve korunmasını sağlamışlardı.

Bir zaman sonra Aang’in kayıp bizonu Appa’ya rastladılar. Bizonun güvenini kazandılar ve onun yaralarını ve kendisi ile ilgilendiler. O sırada Azula ve ekibi tarafından pusuya düşürüldüler. Appayı başarılı şekilde savunsalar da kendileri yenilmişti.

Azula ve ekibi (Mai ve Ty Lee) mücadeleden galip gelerek Kyoshi Savaşçılarının kıyafetlerini giymişlerdi ve onların yarım kalan işini yani Toprak Krallığı Başkendi olan Ba Sing Se’ye gideceklerdi. Lakin başkenti ele geçirmek için gidiyorlardı. Ve başarılı da olmuşlardı… O sırada savaşçıların lideri Suki Kaynayan Kaya hapishanesinde esirdi. Ta ki Prens Zuko ve Sokka onu kurtarana kadar. Yüz Savaşı sona erdikten sonra savaşçılar tekrar Liderleri Suki önderliğinde toplandılar. Üstelik Ty Lee de aralarına katılmıştı.

Ek olarak Mai savaştan sonra Ateş Ulusu Sarayının güvenliği için ek bir Kyoshi savaşçı birliği da getirtmişti.

Kyoshi hakkında bazı gerçekler;

  • Sokka, Kyoshi Savaşçıları tarafından herhangi bir ölçüde eğitilen tek erkektir. Aynı zamanda üniformalarını giydiği bilinen tek erkektir.
  • Onların makyajı suya dayanıklıdır.
  • Yeşil kimonolar Kabuki tiyatrosundan esinlenmiştir.
Yorumlar