Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Lav Bükücülük | Avatar

Lav Bükücülük | Avatar

PAYLAŞ

Lav bükücülük, Toprak elementinin özel bir alt yeteneğidir. Bu nadir yetenek, bükücünün toprağı lavlara, lavları toprağa dönüştürmesine ve mevcut lavları el becerisi ile değiştirmesine olanak tanır.

Lav bükücülük ilk olarak Avatar Yangchen’den önceki Ateş Bükücü Avatar tarafından Avatar halindeyken yapılmıştır.

Yüzyıllar sonra bu teknik, Chin, imparatorluğunun bir parçası olduğunu iddia etmek için yarımadasına yaklaştığında Avatar Kyoshi tarafından kullanıldı. Halkını korumak için Kyoshi, yarımadayı Toprak Krallığı anakarasından ayırdı. Kyoshi kıtalardan tamamen kopmak için çatlaklar yarattı ve kara kütlelerinin altından lavları büktü.

Ölümünün ardından, Avatar Roku, tapınağa Aang ile birleşti ve o zamandan beri Ateş Lordu’nun hizmetinde olan ve Avatar’a görevlerini bırakan Ateş Bilgelerini cezalandırmak için kış gündönümü sırasında Ateş Tapınağı’nı yok etmek için lav büktü.

Avatar Korra’da ise Ghazan üç parça toprak kullanarak shuriken benzeri bir lav mermisi yarattı, ardından gardiyanları alt ederek hapishaneden kaçtılar. Ghazan, Ming-Hua’yı kaçtıktan kısa bir süre sonra hapishanesinden kurtarmak için aynı tekniği kullandı. Grubunun Cumhuriyet Şehri’nden kaçması sırasında Ghazan, polis arabalarını kendisinin ve ortaklarının peşinden koyabilmek için yolun bir bölümünü lav haline getirdi. Zaofu’nun operasyonu sırasında ve çevresinde ve etrafındaki lav hendeklerini oluşturmak için tekniği daha geniş bir ölçekte bir kez daha kullandı.

Lav bükücülük, savaş sırasında hem saldırı hem de savunma olanakları içeren bir bükücülük sağlar. Bükülecek yararlı bir lav oluşturmak için çok fazla toprak gerekli değildir, çünkü üç küçük kayanın tahtadan yanabilen shuriken benzeri bir mermiye dönüştürüldüğü görülmüştür.

Bu, bükebilmek için çok az toprak bulunan ortamlarda faydalıdır, çünkü bir bükücünün savaşta kullanması için yeterli miktarda lav oluşturmak için sadece birkaç küçük toprak parçası gerekir. Ayrıca, yeryüzünün bir bölümünü lavlara dönüştürmek için lavların kullanılması, toprak bükücülerin kendilerini rakiplerinden izole etmelerini ve yakın mesafeden savaşlardan kaçınmalarını sağlar.

Yorumlar